הדולר נחלש: "סבירות גבוהה לשבירת רף 3.4 ש'"ח"

האירו נחלש ב-0.2% מול השקל לשפל של 3 וחצי שנים. FXCM: "הסבירות לשבירה הפעם גבוהה במיוחד, אלא אם כן נראה התערבות של בנק ישראל"

משה גולן
24/07/2014

המסחר בשוק המט"ח מתנהל היום (ה') בהמשך מגמת ההתחזקות של השקל מול המטבעות המרכזיים. הדולר נחלש קלות מול השקל ונסחר בין הבנקים ביציבות סביב 3.41 שקלים. האירו, שנחלש אתמול לשפל של כ-3 וחצי שנים מול השקל, ממשיך להחלש היום ב-0.2% ונסחר סביב 4.585 שקלים.

המסחר בבורסות אסיה מתנהל במגמה מעורבת לאחר שבסין פורסם כי מדד מנהלי הרכש בתחום הייצור טיפס לשיא של 18 חודשים. באירופה וארה"ב צפויים להתפרסם שטף נתוני מאקרו שעשויים להשפיע על שערי האירו והדולר.

המסחר במט"ח מתנהל על רקע מבצע "צוק איתן" בעוד השקל ממשיך להתחזק למרות התמשכות המבצע.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים הבוקר: "הדולר-שקל צנח מתחת לרף 3.41 וכעת הוא שוב בדרכו לבחון את השפל ב-3.4. לאחר שני ניסיונות כושלים לשבור מתחת רמה זו, בשל התערבות בנק ישראל, הסבירות לשבירה הפעם גבוהה במיוחד, אלא אם כן נראה התערבות של בנק ישראל.

שבירה מתחת רמה זו תחשוף את 3.38". ב-FXCM מציינים בנוסף כי "גם האירו ממשיך לצנוח למול השקל, וזאת על רקע המתיחות בין רוסיה למערב על רקע הפלת המטוס המלזי מעל אוקראינה. האירו צנח אמש לשפל של 8 חודשים למול הדולר, ואילו האירו-שקל צנח מתחת לרף 4.6, לרמה הנמוכה ביותר מאז ינואר 2011".

  • דולר

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully