שביתה כללית בנמל חיפה: "המדינה גוררת רגליים"

עובדי הנמל טוענים כי למרות קריאת בית הדין לעבודה למשא ומתן עם העובדים, לא נערכה ישיבה בין נציגיהם לנציגי המדינה. "חשש ממשי כי מטרת המדינה היא לפגוע בביטחון התעסוקתי של העובדים"

  • נמל חיפה
הנמל הושבת באופן מוחלט. נמל חיפה (צילום: שרון בוקוב)

ועדי העובדים בנמל חיפה החליטו הבוקר (שלישי) להשבית באופן מוחלט את כלל הפעילות בנמל, ללא הגבלת זמן. הודעה על כך מסר יו"ר וועדי העובדים בנמל חיפה, מאיר תורג'מן, באסיפת עובדים שקיים בשעות הבוקר בנמל.

באסיפה אמר תורג'מן כי התנהלות המדינה תמוהה ומוזרה, שכן מאז קריאת בית הדין האזורי לעבודה בחיפה לפני כ-3 שבועות לנהל משא ומתן עם ועדי העובדים בנמלי חיפה ואשדוד לא התקיימה ולו ישיבה אחת. "יתרה מכך", הוסיף, "זה כשנה וחצי המדינה 'גוררת את רגליה' אל מול עובדי הנמלים, וזאת למרות דרישות חוזרות ונשנות, גם של בית הדין הארצי לעבודה, שלא להתעלם מהעובדים ומעתידם התעסוקתי והכלכלי". בוועד ציינו כי ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בנמלי חיפה ואשדוד לפני כ-3 שבועות ולכן השביתה שפרצה הבוקר בנמל חיפה – חוקית.

"נראה שישנה יד מכוונת אשר מעוניינת להפוך את נמלי חיפה ואשדוד לנמלים נכים וחסרי פוטנציאל אל מול הנמלים החדשים שיוקמו", הוסיף תורג'מן. לדבריו, אי אפשר להסביר אחרת את התנהגות של נציגי משרדי התחבורה והאוצר, "שמצד אחד מריצים במלוא המרץ ועם הרבה משאבים את הנמלים הפרטיים באשדוד ובחיפה, ומאידך מתעלמים באופן מוחלט ומכוון מהנמלים הקיימים".

בוועד אמרו כי בקרב וועדי העובדים בנמל חיפה יש חשש ממשי כי מטרת המדינה היא לפגוע בביטחון התעסוקתי של העובדים ובחוסנם הכלכלי של הנמלים הקיימים. "במצב עניינים של 'שב ואל תעשה', כפי שנוהגת המדינה, לנמלים הקיימים אין כל סיכוי להתחרות בנמלים שיוקמו באופן שוויוני", טענו. "קיים חשש ממשי לפיטורי עובדים בנמלי חיפה ואשדוד והכנסת עובדים זרים במקומם". ועדי העובדים הנמל חיפה גם הביעו תמיהה על מה שכינו "אופן התנהגות מקביליהם בנמל אשדוד, שנוכח האירועים המתרחשים מצד המדינה כלפי הנמלים – הם מחרישים".

עוד באותו נושא

עובדי נמל חיפה פתחו בשביתה: "רוצים לרסק אותנו"

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully