פריצת ענק בארה"ב: נחשפו נתונים של כמיליון כרטיסי אשראי

אחרי טרגט, הום דיפו וסירס, הגיעו ההאקרים גם למחשבי סטייפלס, קמעונאית הציוד המשרדי הגדולה בארה"ב. החשש הוא ש-1.16 מיליון כרטיסי תשלומים נפגעו בסדרה של פריצות נתונים שהתרחשו בין יולי לספטמבר

גלובס
20/12/2014
הפריצה לסטייפלס קטנה יותר בהיקפה מהתקריות הקודמות בהום דיפו ובטרגט(צילום: ShutterStock, gualtiero boffi)

סטייפלס, קמעונאית הציוד המשרדי הגדולה ביותר בארה"ב, דיווחה ייתכן ש-1.16 מיליון כרטיסי תשלומים נפגעו בסדרה של פריצות נתונים שהתרחשו בין יולי לספטמבר. הגניבה התרחשה לאחר שהפושעים הפעילו תכנה זדונית במערכות של נקודות מכירה ב-115 מתוך 4,500 הסניפים של סטייפלס, כך דיווחה אמש (ו') החברה, הפועלת ממסצ'וסטס.

באוקטובר חשפה החברה כי היא חוקרת פריצה פוטנציאלית. סטייפלס היא חלק ממספר הולך וגדל של קמעונאיות שמערכות האשראי שלהם הועמדו בסכנה בידי האקרים. טרגט הייתה בין הראשונות שחשפה התקפה כזו, לפני כשנה, ומאז דיווחו הום דיפו, סירס, קיימארט וניימן מרקוס גרופ שאף הן נפגעו.

מניית סטייפלס הגיבה אתמול בשינויים קלים במסחר שאחרי סגירת וול סטריט. המניה עלתה 10 אחוזים השנה, עד לסגירת
המסחר הרגיל אתמול.

הפריצה לסטייפלס קטנה יותר בהיקפה מהתקריות הקודמות בהום דיפו ובטרגט. בהום דיפו, הרשת הגדולה בעולם לשיפור הבית, נחשפו נתונים של 56 מיליון כרטיסים ו-53 מיליון כתובות אימייל. הפריצה לטרגט כללה נתונים של 40 מיליון כרטיסים ו-70 מיליון כתובות, מספרי טלפון ומידע נוסף.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully