הממונה שוקל להכריז על תנובה ושטראוס כמונופולים

ההחלטה - בכפוף לשימוע - תכריז על תנובה כמונופול בחמאה, שמנת, גבינה לבנה, גבינה צהובה, קוטג', חלב, יוגורט לבן ומוצרי ל?ב??ן. שטראוס תוכרז כמונופול בגבינה במרקם שמנת, מוצרי גביע לפעוטות, חלב בטעמים ומשקאות יוגורט

אילנית חיות
31/12/2014
דיויד גילה. איל יצהר, גלובס
דיויד גילה(צילום: גלובס, איל יצהר)

הממונה על ההגבלים העסקיים דיויד גילה שוקל להרחיב את ההכרזה של תנובה ושטראוס כמונופולים. ההכרזה תיעשה בכפוף לשימוע לשתי החברות.

גילה שוקל להכריז על תנובה כמונופול ב-11 שווקים נוספים: חמאה, שמנת לאפיה, שמנת לבישול, גבינה לבנה, גבינה צהובה (במכירה ממדפי המקרר ובמכירה במעדניה), קוטג', חלב, חלב עמיד, יוגורט לבן וכן מוצרי ל?ב??ן ושמנת חמוצה.

באשר לשטראוס, גילה שוקל להכריז עליה כמונופול ב-4 שווקים נוספים: גבינה במרקם שמנת, מוצרי גביע לפעוטות, חלב בטעמים, משקאות יוגורט. שטראוס כבר מוכרזת כמונופול במוצרי חלב וחלק ממוצרי עלית מאז 1998.

"תנובה מוכרזת כיום כבעלת מונופולין בחלב שתייה ובמוצרי חלב בהתאם להחלטה משנת 1988", נכתב בהודעת הממונה. "לאחר בדיקה כלכלית מקיפה שנערכה ברשות ההגבלים העסקיים נמצא לכאורה כי שוק החלב ומוצריו בנוי למעשה משוקי מוצר שינם זה מזה. כך למשל, על פי ממצאי הבדיקה, גבינה צהובה היא שוק מוצר נפרד מגבינה לבנה, ואלה נפרדים מקוטג', משום שהצרכנים אינם רואים במוצרים אלה תחליפים קרובים מספיק אלה לאלה. בהתאם, יש מקום למקד את ההכרזה ולהכריז על תנובה כעל בעלת מונופולין בשורה של שווקי-מוצר ממוקדים".

שטראוס מסרה בתגובה: "התקבלה המשרדינו הפנייה מהממונה. נלמדה ונמשיך בשיתוף הפעולה המלא עם הרשות להגבלים עסקיים כשם שאנחנו נוהגים תמיד עם רשויות המדינה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully