מה הבריחו הנוסעים לישראל בשנה שעברה בנתב"ג?

הנוסעים שפסחו על המסלול האדום אולם נתפסו - החזיקו יהלומים, תכשיטים וזהב מוברחים בשווי של כ-10 מיליון שקל, סיגריות בשווי 380 אלף שקל, טלפונים סלולריים, כסף מזומן לא מוצהר וסמי פיצוציות

  • נתב"ג
מיכל רז-חיימוביץ
(צילום: דרור עינב)

מה הבריחו הנוסעים לישראל במהלך השנה החולפת בנתב"ג? מנתוני רשות המסים עולה כי הנוסעים שפסחו על המסלול האדום אולם נתפסו - החזיקו יהלומים, תכשיטים וזהב מוברחים בשווי של כ-10 מיליון שקל, סיגריות בשווי 380 אלף שקל, טלפונים סלולריים, כסף מזומן לא מוצהר וסמי פיצוציות.

9,000 נוסעים שעוכבו השנה במכס נתב"ג (תיירים וישראלים) נתפסו עם סחורה מוברחת במזוודה או על גופם, שעליה כאמור לא הצהירו כחוק. נוסעים אלה עברו במסלול הירוק או במסלול האדום שבו הצהירו רק על חלק מהפריטים שהביאו עמם ארצה.

בין רשימת המוצרים המוברחים נתפסו 380 אלף חפיסות סיגריות, 2,000 טלפונים סלולאריים , ו-180 180 ק"ג של סמי פיצוציות כגון חגיגת ונייס גיא שנתפסו במשלוחי דואר ובבלדרות. תכשיטים שנתפסו נאמדו בשווי של מיליון שקל ועוד נתפס זהב בשווי של מיליון וחצי שקל בשלושה מטילי זהב שהביא עמו תייר מגרמניה במסווה של מזכרת של אתר היסטורי בברלין.

פריטים אלה מחויבים בתשלום מס ולכן הוסתרו על ידי הנוסעים. אלא שנתפסה גם סחורה שאמנם לא מחויבת במס אבל מחויבת בדיווח: לדוגמה יהלומים שהגיעו ארצה השנה בשווי של כ-7 מיליון שקל עליהם לא דווח או הוצהר (באמצעות הצגת תעודות נלוות) וגם מזומנים: שווי של 6.3 מיליון שקל במטבע ישראלי או במטבעות זרים נתפסו ללא דיווח (המחויב בהבאת סכום של 100 אלף שקל ויותר).

בתוך כך מזכירים ברשות המסים אלו מוצרים פטורים ממסים אותם בהגיעם ארצה:

■ הלבשה, הנעלה וצורכי טואלט אישיים, מהסוגים ובכמויות שנהוג להביאם כמטען יד של נוסע.

■ משקאות משכרים: יין עד 2 ליטר, ומשקה משכר אחר עד 1 ליטר - לכל נכנס מגיל 18.

■ תמרוקים כוהליים (בשמים) עד 1/4 ליטר - לכל נכנס.

■ טבק על כל צורותיו במשקל שאינו עולה על 250 גרם (לעניין סיגריות – עד 200 סיגריות שהן פקט אחד) – לכל נכנס מגיל 18.

■ חפצים אחרים לשימוש עצמי או כמתנה לאדם אחר, שערכם אינו עולה על 200 דולר - לכל נכנס מגיל שנתיים ומעלה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully