טדי שגיא מוכר את חלקו ברישיונות חיפושי הגז פלאג'יק

אחזקותיו של שגיא שמסתכמות ב42.5% מרישיונות חיפושי הגז יחולקו בין בני שטיינמץ וחברת הזדמנות ישראלית באופן יחסי. מחיר העסקה לא דווח

הדי כהן
12/01/2015
טדי שגיא. צלם: תמר מצפי, גלובס
טדי שגיא(צילום: גלובס, צלם: תמר מצפי)

בני שטיינמץ וחברת הזדמנות ישראלית יקנו את חלקו של טדי שגיא ברישיונות הגז פלאג'יק - כך עולה מהודעה שהוציאה היום הזדמנות ישראלית ( 7.5 +2.74% ) לבורסה. אחזקותיו של שגיא שמסתכמות ב42.5% מרישיונות פלאג'יק, יחולקו בין השתיים באופן יחסי. מחיר העסקה לא דווח.

לפני כשבועיים החליט שגיא שהוא מוכר את אחזקותיו בחברת פרנדום (Frendum Investments Ltd.) אשר לה אחוזים ברישיונות הים פלאג'יק. שגיא החליט כי הוא מוכר 85.9% מאחזקותיו בחברת ג'נסיס בעלת המניות בפרנדום תמורת 50 אלף דולר בלבד לחברת אדן אשר גם היא בעלת מניות בחברה.

כך, מודיעה היום הזדמנות ישראלית כי החליטה לממש את זכותה לקנות חלק מאחזקותיו של שגיא. על פי ההודעה, גם בני שטיינמץ המחזיק גם הוא ב42.5% יקנה חלק מאחזקותיו של שגיא.

"רישיונות פלאג'יק" כוללים 6 רישיונות ימיים, אשר משתרעים על שטח כולל של כ-2 מיליון דונם כ-170 ק"מ מערבית לחיפה וגובלים ברישיונות "גל", "רציו-ים" בהם נמצא מבנה "לוויתן" ובבלוק 12 של נובל בקפריסין. אחד מהרישיונות הוא רישיון "ישי" אשר היה נחשב הנכס המרכזי של רישיונות פלאג'יק, וזה שהכי סביר היה להניח שיימצא בו גז.

קידוח "ישי" הסתמך על ההסתברות הגבוהה מאוד להצלחה, שעמדה על כ-76%. החברה העריכה את פוטנציאל הגז של מבנה אפרודיטה שבשטח הרישיון ב-3.7 טריליון רגל מעוקבת (TCF).

ואולם, הקידוח שהתבצע ברבעון האחרון של 2012, ושעלותו הגיעה למעל 100 מיליון דולר, התברר כיבש. משמעות הדבר היא שאותם מיליונים שהשקיעו במיליארדרים יחד עם שותפות החיפושים "הזדמנות ישראלית" ירדו לטמיון.

עוד התברר, כי קידוח "אפרודיטה 2" שהתגלה בבלוק 12 הקפריסאי, והכולל כ-5 TCF גז טבעי, גולש בחלקו גם לשטח רישיון "ישי". לכן, ישראל וקפריסין החלו לשתף פעולה בהעברת ידע לקראת פיתוח משותף של המאגר. ואולם, טרם הוחלט כיצד יחולקו ההכנסות בין החלק הישראלי (הקטן יותר) לצד הקפריסאי שבו מחזיקות נובל, אבנר ודלק.

  • טדי שגיא

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully