תחזית דרמטית: הנפט יצנח ל-30 ד' לחבית

בוב ג'נג'ואה, אסטרטג בכיר בנומורה, סבור כי סעודיה תעמוד בסירובה בכל הנוגע להורדת תפוקת הנפט והמחירים ימשיכו לצנוח. ג'נג'ואה סבור כי שוקי המניות יהיו תנודתיים מאוד ב-2015 ולכן עדיף להשקיע בשוק האג"ח

  • מחירי הנפט
גלובס
(צילום: ShutterStock)

השווקים בשנת 2014 היו תנודתיים במיוחד, אך שנת 2015 תהיה תנודתית בהרבה, כך טוען בוב ג'נג'ואה, אסטרטג בכיר בבנק ההשקעות נומורה בראיון ל-CNBC.

ג'נג'ואה מעריך כי מחירי הנפט ימשיכו לרדת לרמה של כ-30-35 דולר לחבית בעיקר משום שסעודיה תעמוד בסירובה לחתוך את תפוקת הנפט במטרה להתאים את ההיצע לביקושים היורדים בעולם. "אני חושב שהסעודים ימשיכו במדיניות שלהם והתפוקה תישאר גבוהה מדי", הוא אמר והוסיף כי הסעודים עדיין מעוניינים לפגוע בתעשיית פצלי השמן בארה"ב ומפיקות הנפט האחרות כגון רוסיה.

ג'נג'ואה מציין כי אומנם מספר מדינות עשויות להרוויח מהמשך קריסת מחירי הנפט, כגון מדינות אירופה המייבאות את הזהב השחור ומוצריו, אך הזהיר באותה נשימה כי מחירי נפט נמוכים מדי עלולים לפגוע בשוק העבודה האמריקאי שלהערכתו התאושש בחודשים האחרונים בעיקר הודות לצמיחה בשוק האנרגיה וטכנולוגיית הפקת הנפט מפצלי שמן. "מחירי נפט סביב 35 דולר לחבית יובילו למעגל של חדלות פקעון בסקטור האנרגיה בארה"ב", הוא ציין.

ומה לגבי השווקים? "שוק המניות עשוי לטפס לגבהים חדשים אך אני חושב שתהיה תנודתיות חדה יותר כך שיהיה בטוח וקל יותר לעשות כסף בשוק האג"ח", הוא טוען. ג'נג'ואה, כמו אנליסטים רבים בשוק מאמין כי האיום המרכזי על גוש האירו ועל מדינות נוספות בעולם זה איום הדפלציה.

להערכתו, נכסים מניבי הכנסה קבועה הם הפתרון הטוב ביותר לשנה הקרובה ומחירן עשוי לזנק בשל ירידה חדה בתשואות האג"ח. "התשואות לאג"ח הממשלתיות של ארה"ב ל-30 שנה עשויות לרדת מתחת ל-2% בנקודה מסוימת השנה והאג"ח ל-10 שנים של איטליה וספרד עלולות לרדת לרמה של 1%", הוא מסביר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully