זינוק של 17% בעסקאות לרכישת דירות בדצמבר

נתוני האוצר מעידים על גידול של 44% ברכישת דירות חדשות בקרב רוכשי דירה ראשונה. זינוק של קרוב ל-150% ברכישת דירות מצד רוכשי דירה ראשונה בעיר באר שבע

אורי חודי
01/02/2015
העיר קריית גת(צילום: ShutterStock)

בדצמבר בוצעו כ-11 אלף עסקאות לרכישת דירות בישראל. מדובר בעלייה של כ-17% בהשוואה לחודש שקדם לו ובהמשך מגמת העלייה ברכישת דירות שהחלה בין היתר בשל ביטול אובדן האמון בתוכנית מע"מ אפס וביטולה הסופי בחודש דצמבר האחרון. כך עולה מסקירת אגף הכלכלן הראשי שבמשרד האוצר המתמקדת בענף הנדל"ן בדצמבר 2014 שפורסמה היום (א').

על פי הנתונים, מספר הדירות החדשות שנמכרו בחודש הנסקר זינק בכ-40% בהשוואה לחודש הקודם. באוצר מציינים כי שיעור הגידול החד ברכישת דירות חדשות בחודשים דצמבר ונובמבר האחרונים הביאו את סך העסקאות בדירות חדשות לרמה הגבוהה ביותר מאז 2002. עוד על פי הנתונים, הזינוק ברכישת דירות חדשות בלט במיוחד בעיר באר שבע בה הוכפלו מספר הדירות החדשות שנרכשו לעומת החודש הקודם.

בנוסף, נתוני האוצר מעידים על כך שאת הזינוק ברכישת דירות הובילו רוכשי דירה ראשונה. כך, נתוני האוצר מעידים על גידול של 44% ברכישת דירות חדשות בקרב רוכשי דירה ראשונה בממוצע הכלל ארצי וזינוק של קרוב ל-150% ברכישת דירות מצד רוכשי דירה ראשונה בעיר באר שבע.

לצד העלייה ברכישת דירות על ידי רוכשי דירה ראשונה, סביר להניח שרבים מהם מאוכזבי מע"מ אפס, היקף רכישת הדירות על ידי המשקיעים ירד לשיעור של 21% בלבד. באוצר מציינים כי מדובר בשיעור הנמוך ביותר של רוכשי דירות להשקעה מתוך כלל רוכשי הדירות בשנים האחרונות. עוד על פי הנתונים, עיקר הירידה ברכישות המשקיעים נרשמה בבאר שבע.

  • רכישת דירות

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully