אזהרת רווח לדיסקונט: צפוי רווח אפסי ברבעון הרביעי

התוצאות החלשות הן בין היתר בשל מכירת מניות הבינלאומי - הבנק צפוי לבצע הפרשה של 47 מיליון שקל בגין ירידה בהחזקותיו בבינלאומי. בנוסף משפיעות על התוצאות הפרשות לתוכנית התייעלות והפרשה בחוב למשקי בית

  • בנק דיסקונט
עירית אבישר
(צילום: שי מכלוף)

בנק דיסקונט פרסם אמש (שבת) אזהרת רווח לגבי תוצאותיו לרבעון הרביעי שיפורסמו בעוד כשבועיים. דיסקונט, בניהולה של לילך אשר טופילסקי, צופה שהרבעון הרביעי יסתיים ברווח אפסי, זאת בשל מספר אירועים חד פעמיים.

ראשית, הבנק צפוי לבצע הפרשה של 47 מיליון שקל בגין ירידה בהחזקותיו בבנק הבינלאומי. דיסקונט ביצע ביום חמישי האחרון מכירה של כ-7% ממניות הבינלאומי, ולאחר מכירות נוספות שביצע בחודשים האחרונים, הוא ירד להחזקה של מתחת ל-10% במניות הבנק כפי שדרשו ממנו הרגולטורים. המכירה האחרונה נעשתה במחיר מניה של 49.51 אגורות למניה, נמוך בכ-2.5% ממחירה ביום חמישי ובתמורה כוללת של 349 מיליון שקל. כאמור, בכך יורד דיסקונט בהחזקה במניות הבנק אל מתחת ל-10%, מה שגורם לו לבצע הפרשה של 47 מיליון שקל לירידת ערך שאינה בעלת אופי זמני כמו בדוח הקרוב.

מה שעוד צפוי להעיב על הדוחות הקרובים הם הפרשה של 34 מיליון שקל בסעיף האשראי למשקי בית, כפי שדורש בנק ישראל מכל הבנקים לבצע ברבעון הקרוב, וזאת על רקע העלייה החדה באשראי זה שלא לוותה בעלייה בהפסדי אשראי ברמה נאותה בעיני הפיקוח על הבנקים.

ואם כל זה לא מספיק, הרי שדיסקונט גם צפוי לרשום הפרשה של עשרות מיליוני שקלים על רקע מכירת הבנק של באורוגוואי במכפיל הנמוך מההון העצמי של הבנק, וכן על רקע הפרשה לתוכנית ההתייעלות של הבנק, הכוללת פרישה מוקדמת של עוד כ-130 עובדים. כל אלה כאמור, אמורים לאפס את רווחי הבנק ברבעון הרביעי, וכן לפגוע ברווחים לשנת 2014.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully