וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בוטל חוזה אספקת גז מ"לוויתן" בהיקף 1.2 מיליארד דולר לחברה פלסטינית

הלל קורן

11.3.2015 / 9:29

במסגרת ההסכם, עליו דווח בינואר אשתקד, חברת PPGC, שצפויה להקים בג'נין תחנת כח, אמורה הייתה לרכוש כ-BCM 4.75 של גז טבעי לתקופה של עד 20 שנה

אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה!
אין תמונה/מערכת וואלה!, צילום מסך

החלטת הממונה על ההגבלים העסקיים לפרק את מונופול הגז גובה מחיר משותפויות הגז הישראליות: אבנר מדווחות הבוקר (ד') על ביטול החוזה לאספקת גז ממאגר "לוויתן" לחברת Palestine Power Generation.

בינואר אשתקד דיווחו שותפויות לוויתן על הסכם יצוא הגז לרשות הפלסטינית שהיקפו 1.2 מיליארד דולר. במסגרת ההסכם, חברת PPGC, שצפויה להקים בג'נין תחנת כח, אמורה הייתה לרכוש כ-BCM 4.75 של גז טבעי לתקופה של עד 20 שנה.

השותפויות מסבירות במפורש כי ביטול החוזה נובע בשל אי התקיימות התנאים המתלים, ובעיקרם אי קבלת אישור רשות ההגבלים העסקיים, העיכוב באישור בפיתוח של הפרויקט ואי קבל האישורים הרגולטוריים הנוספים.

בעת חשיפת ההסכם נערך אירוע במלון אמריקן קולוני בירושלים, בו נכחו בין השאר שר האנרגיה הפלסטיני ד"ר עומר קיטאני, בעל השליטה בקבוצת דלק יצחק תשובה, יו"ר דלק קידוחים ומנכ"ל אבנר גדעון תדמור, מנכ"ל דלק קידוחים יוסי אבו ונציגים מחברות נובל אנרג'י ורציו השותפות ביחד עם קבוצת דלק במאגר "לוויתן".

יצחק תשובה אמר באותו אירוע כי "אני מאמין שכלכלה חזקה ויציבה בין הצדדים תביא לשלום וליציבות לאזור כולו - וכולם ייהנו משגשוג כלכלי וצמיחה. השלום הוא עשייה משותפת, שיתוף פעולה כלכלי, כבוד ואמון הדדי. שיתופי פעולה כלכליים כדוגמת ההסכם שנחתם היום יעזרו לקרב בין המדינות ויתרמו לבניית בסיס לשלום. יהיה ניתן לייצר מקומות עבודה חדשים רבים, שיתוף פעולה בעסקים וביזמות - כל אלה יחברו את הרצון המשותף של כל הצדדים להגיע להבנות ולשלום".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully