לוינשטיין ושו"ב זכו במכרז התחנה המרכזית הישנה

מדובר באחד ממכרזי הקרקע הגדולים בתל אביב בשנים האחרונות - בהיקף 560 מיליון שקל ■ הקבוצה גברה על קבוצת חג'ג', קנדה ישראל, שותפות של חברת וואי בוקס עם קרן ריאליטי, ושותפות של אקרו נדל"ן, אילן קפון וזיו יעקובי יחד עם אלעד מגורים

הדי כהן, אורי חודי
התחנה המרכזית הישנה בת"א (צילום: ראובן קסטרו)

קבוצת לוינשטיין יחד עם שיכון ובינוי זכו במכרז התחנה המרכזית הישנה בתל אביב בהיקף 560 מיליון שקל - כך נודע ל"גלובס". מדובר באחד ממכרזי הקרקע הגדולים בתל אביב בשנים האחרונות. הקרקע כוללת 5 חלקות, וסך הכל 40 דונם הממוקמים בין הרחובות מנחם בגין, שביל עכו הגליל, הגדוד העברי ושדרות הר ציון.

הקבוצה גברה בין היתר על קבוצת חג'ג' של האחים צחי ועידו חג'ג', חברת קנדה ישראל שנמצאת בשליטת אסי טוכמאייר וברק רוזן , שותפות של חברת וואי בוקס עם קרן ריאליטי, ושותפות של אקרו נדל"ן של צחי ארבוב, אילן קפון וזיו יעקובי יחד עם חברת אלעד מגורים מקבוצת תשובה.

תמהיל הבניה בקרקע כולל עד 40% שטחים למגורים ו-60% שטחי תעסוקה ומסחר. היקף יחידות הדיור המוצע מוערך בכ-1,000 יחידות דיור בתמהיל שיאפשר עד 20% דירות קטנות, 20% דירות גדולות ו-60% דירות בגודל ממוצע של 80 מ"ר עיקרי

נכון להיום מחזיקים כ-30 בעלים פרטיים וקבוצות, ובהם עיריית תל אביב, קבוצת לוינשטיין, חברת דן, חברת באור השקעות, יורשי משה שפיר, עו"ד נחמיה צוריאל ואחיו עזרא ליפמן.

במשך שנים לא הצליחו הבעלים להגיע להסכמות בדבר פיתוח המתחם, ולכן מינתה נשיאת בתי משפט השלום מחוז מרכז, השופטת דפנה בלטמן-קרדאי, בשנת 2011 את עו"ד מוטי גלוסקה ככונס נכסים, לצורך פירוק השיתוף בדרך של מכירת הקרקע.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully