תנודתיות גם בשוק המט"ח: הדולר מזנק ל-3.91 שקלים

האירו מטפס 1% ל-4.49 שקלים. הנגידה פלוג: "יש מדינות שנמצאות בריבית שלילית, בנסיבות מסוימות אפשר גם להגיע לשם. FXCM ישראל: כרגע יש בשוק בעיקר פאניקה, השאלה היא מהי באמת חומרת ההאטה בצמיחה בסין

  • שער הדולר
הלל קורן
(צילום: רויטרס)

היפוך מגמה בשוק המט"ח המקומי: לאחר שמוקדם יותר התחזק השקל מול המטבעות הזרים העיקריים, מזנק כעת הדולר ב-1.2% ונסחר סביב 3.91 שקלים, בעוד האירו מטפס 1% ל-4.49 שקלים.

יממה לאחר שהחליטה להותיר את הריבית על כנה ולא לנקוט בצעדים אגרסיביים אחרים למרות הסערה שהתחוללה בשווקים, נגידת נגידת בנק ישראל קרנית פלוג התראיינה אמש לערוץ 2 והביעה עמדה פסימית לגבי עתיד השווקים. "קשה לומר אם הנפילות בשווקים מאחורינו",אומרת פלוג. "שוקי המניות מאוד תנודתיים. עדיין מוקדם לקבוע אם מה שראינו זה סוף הסיפור".

פלוג התייחסה להחלטה של בנק ישראל "לשבת על הגדר" ולא להפחית את הריבית: "במצב שבו יש אי בהירות ובמצב של תנודה חדה, הדבר הנכון היה לעצור", היא אמרה. עם זאת פלוג רמזה כי היא לא שוללת הנהגת ריבית שלילית במשק: "יש מדינות שנמצאות בריבית שלילית, בנסיבות מסוימות אפשר גם להגיע לשם".

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים הבוקר כי "גם אם אנחנו לא עומדים בפני משבר בקנה המידה של 2008, שהרי מצבה של כלכלת העולם טוב יותר ויציב יותר מבחינה פיננסית, נראה כי צפויה לנו עוד תקופה של תנודתיות. כרגע יש בשוק בעיקר פאניקה, ומרוב פאניקה קצת קשה לראות בבהירות את המצב הפונדמנטלי האמיתי, כאשר השאלה היא מהי באמת חומרת ההאטה בצמיחה בסין.

"התנודתיות בשוק ממשיכה לטלטל את שוק המט"ח. שאלת המפתח בשוק המט"ח העולמי היא אחת - האם הטלטלה הנוכחית תביא לדחיית העלאת הריבית של הפד או לא. ככל שהטלטלה נמשכת לקראת ספטמבר, הסיכויים לדחיית העלאת הריבית גדלים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully