וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כתב אישום: יו"ר אגודת צעירי חב"ד קיבל במרמה מיליונים והעלים הכנסות נוספות

אלה לוי-וינריב, חן מענית

25.10.2015 / 10:13

על פי כתב האישור יוסף אהרונוב קיבל לידיו כ-3.5 מיליון שקל, תוך מרמה והפרת אמונים, העלים הכנסות נוספות, וכן סייע לעובדי העמותה להעלים הכנסות ולקבל תמיכות ממשרד החינוך שלא כחוק

אילוסטרציה לוגו רשות המיסים אזיקים (שאטרסטרוק, אתר רשמי של רשות המיסים). ShutterStock
עבירות מס/ShutterStock

פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) הגישה הבוקר (א') לביהמ"ש המחוזי בעיר כתב אישום כנגד יוסף אהרונוב, יו"ר עמותת "אגודת צעירי חב"ד", בגין ריבוי עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, שימוש במרמה ערמה ותחבולה במטרה להתחמק ממס ועבירת רישום כוזב במסמכי תאגיד. מהאישום עולה, כי אהרונוב קיבל לידיו כ-3.5 מיליון שקל והעלים הכנסות נוספות, וכן סייע לעובדי העמותה להעלים הכנסות ולקבל תמיכות ממשרד החינוך שלא כחוק.

על פי כתב האישום, אשר הוגש על ידי עוה"ד טלי נג'רי וליאת מנור, במסגרת הסדר טיעון, אהרונוב שימש בין השנים 2007-1999 ומשמש עד היום יו"ר עמותת "אגודת צעירי חב"ד", אשר ניזונה מכספי תרומות שנתקבלו מגורמים שונים בארץ ובחו"ל ומתמיכות אשר קיבלה מתקציב המדינה. אהרונוב נטען, שלט בעמותה ובעמותות הקשורות אליה, בפעילותה הפיננסית, בעובדיה, בתיעוד ורישום פעילותה הכספית, ולרוב פעל באמצעות אחרים אשר ביצעו הוראות ומטלות אשר הטיל עליהם.

חשבון בנק פרטי לכספי התרומות

על פי האישום, במסגרת שליטתו המוחלטת והבלעדית בעמותה ועל מנת לקבל כספים במרמה בהיקף של מיליוני שקלים, ניהל אהרונוב את פעילותה הפיננסית של עמותת צעירי חב"ד בשני מישורים: האחת גלויה לכל והשנייה נסתרת מעיני החשב ורואה החשבון של העמותה ונסתרת מרשם העמותות ורשויות המדינה. כך, צוין באישום, אהרונוב קיבל במרמה כספי תרומות שיועדו לחב"ד על ידי כך שפתח חשבון בנק פרטי בבעלותו על שם "חב"ד צ'רנוביל צ'ילדרן" והורה לתורמים מחו"ל להעביר לחשבון הנ"ל כספים. בהמשך, הורה אהרונוב להנהלת החשבונות של העמותה לא לרשום את מלוא התרומות אשר הועברו לאותו חשבון וכן לרשום תרומות שנתקבלו – כהלוואות.

אהרונוב נטל לעצמו שכר חודשי מהעמותה למרות שלא היה רשאי לכך בהיותו חבר בוועד העמותה, הורה להנהלת החשבונות לא לרשום בספרי העמותה כי שולם לו שכר חודשי והצהיר בפני הרשויות שאינו מקבל שכר מהעמותה. עוד על פי האישום, הורה אהרונוב על רישום מוטעה של הוצאות השכר אשר שולמו לעובדים בעמותה.

תגובת ב"כ הרב אהרונוב, עוה"ד נתי שמחוני ואסף קליין, ממשרד הרצוג פוקס נאמן:"הרב אהרונוב פועל במשך עשרות שנים במסירות אין קץ למען המפעלים המבורכים של צעירי חב"ד. הרב עושה לילות כימים כדי לאפשר לעמותה לשרוד בתנאים הקשים שבהם היא מצויה. תוך כדי ניהול המערכת המסועפת שבראשה הוא עומד, נעשו מעשים שהוא מביע את צערו עליהם ונוטל את האחריות לכך. יחד עם זאת, חשוב להדגיש כי הרב אהרונוב לא נטל מעולם כספים לכיסו ואף לא מואשם בכך. כל הכספים שהתקבלו מכספי התרומות, שימשו לצרכי פרויקט נעלה להצלת ילדי צ'רנוביל. כפי שעולה מההודעה המשותפת של הצדדים, נחתם הסדר טיעון, אשר יוצג לבית המשפט במועד שיקבע".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully