וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בשורה לעובדים: עוד יומיים חופש בשנה

29.10.2015 / 15:01

מיולי 2016 יועלה מינימום ימי החופשה במשק ל-11 ימים ומינואר 2017 מינימום ימי חופשה במשק יעלה ל-12 ימים. כך עולה מהסכם קיבוצי חדש. בכוונת שר הכלכלה דרעי להרחיב את ההסכם לכלל המשק

ימי חופשה. צילום: ישראל סאן,
השאיפה: הגדלת ימי החופש לכלל המשק/צילום: ישראל סאן

בשורה לציבור העובדים בישראל: שר הכלכלה, אריה דרעי, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ונשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש חתמו היום (ה') בלשכתו של השר דרעי על הסכם קיבוצי חדש שקובע כי החל מיולי 2016 יועלה מינימום ימי החופשה במשק ל-11 ימים ומינואר 2017 מינימום ימי חופשה במשק יעלה ל-12 ימים. בימים הקרובים בכוונתו של שר הכלכלה דרעי להרחיב את ההסכם לכלל המשק.

כיום מינימום ימי החופשה לעובדים עומד על 10 ימים עבור שבוע עבודה של חמישה ימים ו-12 ימים עבור שבוע עבודה של 6 ימים. בהתאם להסכם החדש, עובדים בעלי ותק של עד שנתיים ייהנו מתוספת של 2 ימי חופשה נוספים בשנה על חשבון המעסיק ועובדים בעלי ותק של 4-3 שנים ייהנו מיום חופשה נוסף על חשבון המעסיק.

שר הכלכלה אריה דרעי אמר היום כי "מדובר בתיקון עוול היסטורי ומרגע כניסתי למשרד הכלכלה פעלתי מול יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ונשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש במטרה להגדיל את מספר ימי החופשה לעובדים.

"עובד צריך לקבל שכר הוגן ותנאי עבודה נאותים ובכלל זה הגדלת מספר ימי החופשה. אנחנו מכניסים הטבה נוספת לאדם העובד ואני מאמין כי הדרך הנכונה לדאוג לעובדים היא בהידברות. אני שמח על כי ניסנקורן וברוש נרתמו לקריאתי והסכימו להעלות את מספר ימי החופשה של העובדים הכי מוחלשים".


יו"ר נשיאות הארגונים העסקיים, שרגא ברוש הצטרף לדברי שר הכלכלה ויו"ר ההסתדרות והוסיף: "הנני מברך על כך שהצלחנו ביחד עם ההסתדרות, לגבש מענה לנושא חשוב כמו ימי חופש, המיטיב בעיקר עם העובדים החלשים ביותר, שנקלטים לעבודה במשק. ההסכם מסמל את תפיסתנו הבסיסית, כי יחסי העבודה במשק הישראלי, צריכים להיות מונהגים בשיתוף פעולה על ידי ההסתדרות וארגוני המעסיקים, בהתחשב במגבלות הפריון והצמיחה שהמשק מצוי בהם בימים אלו".

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, בירך על המהלך ואמר: "בהמשך להצעת החוק שהעלתה ח"כ רחל עזריה, ובמסגרת הצעדים שמובילה ההסתדרות לשיפור רווחת העובדים, ראיתי לנכון לקדם את היוזמה ולפעול למען השגת הסכמה רחבה מול המעסיקים. מהלך משמעותי כמו הגדלת ימי חופשה לעובדים, לא יכול להישען על חקיקה חד-צדדית בלבד. אני מודה לנשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר נשיאות הארגונים העסקיים, שרגא ברוש, על כך שנענה לשיתוף הפעולה והיה לשותף חשוב להגשמת המטרה. תודה משמעותית מגיעה גם לשר הכלכלה אריה דרעי על כך שמאז כניסתו לתפקיד, העניק רוח גבית להידברות בין ההסתדרות לבין המעסיקים, מתוך רצון אמיתי לחזק את האנשים השקופים. בעזרת צעדים כמו העלאת שכר המינימום, כמו גם הבשורה שאנו מביאים היום, אנו ממשיכים בצמצום הפערים בחברה הישראלית תוך חיזוק מעמדו של האדם העובד".

ח"כ רחל עזריה (כולנו): "זהו צעד ראשון וחשוב לקראת התאמת מספר מינימום ימי החופשה לזה שקיים ב-OECD, העומד על 15-20 ימים. אני מברכת על הצטרפותם של המעסיקים וההסתדרות ליוזמה להגדיל את מספר המינימום של ימי החופשה לעובדים. זהו צעד משמעותי להתאמת שוק התעסוקה של היום לרוח חוק החופשות שנחקק ב-1951. בישראל לא נגעו במספר ימי החופשה לעובדים במשך 64 שנה, והגיע הזמן לעשות זאת. לעובדים במשק היום מגיע לקבל את אותם תנאים שהחוק נתן להוריהם וההתאמה הזו מתבקשת. כלכלנים רואים קשר ישיר בין רווחת עובד לבין פריון, לכן הגדלת ימי החופשה יטיב עם המשק כולו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully