וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הצרכן הישראלי יקבל SMS לפני סיום מבצע

מיכל רז-חיימוביץ'

22.2.2016 / 14:49

בתוך שלושה חודשים יחויבו חברות להודיע ללקוחות בהודעת sms על סיום מבצע

אילוסטרציה. ShutterStock
אילוסטרציה/ShutterStock

בקרוב: צרכנים יקבלו מסרון (sms) המודיע על סיום עסקה 21 ימים;לפני המועד. מדובר במצב שהוא כל כך מתבקש עד שמביך שהמחוקק נדרש אליו. היום, החברות פוטרות תלונות צרכנים שלא הבחינו בסיום מבצע ובזינוק בתעריפים שהם משלמים, בכך שהערה על סיום המבצע הסתתרה לה בחשבונית החודשית.

כעת מסתמן שפחות ופחות צרכנים ישלמו תעריפים יקרים סתם כך רק משום שלא זכרו לעדכן את התכנית עליה הם חתומים. מחלוקות מעין אלה נפוצות בהתקשרויות עם חברות הסלולר והתקשורת בעיקר אשר מבצעי ההצטרפות אליהן מוגבלים בזמן, ששה חודשים עד שנה.

התיקון לחוק הגנת הצרכן שאותו אישרה היום (ב') ועדת הכלכלה לקריאה שנייה ושלישית ייכנס לתוקף בעוד כ-3 חודשים ויחול גם על עסקאות קיימות שמועד סיומן הוא לפחות 21 ימים אחרי כניסת החוק לתוקף.

ההצעה של ח"כ מירב בן ארי וחברי כנסת נוספים תחייב בעלי עסקים לשלוח לצרכן מסרון 21 ימים לפני סיום עסקה לתקופה קצובה. במקרים בהם מועד המשלוח נופל על שבת או על חג - ההודעה תישלח יום לאחר מכן.

עוד נקבע כי צרכנים שלא יכולים לקבל מסרון יקבלו מענה לסוגיה זו באמצעות הודעה בולטת בחשבונית. כבר כיום מחויבות החברות לשלוח הודעה על סיום העסקה בחשבונית, אולם בהתאם לדרישת יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל בהכנת ההצעה לקריאה הראשונה, נקבע כי ההודעה בחשבונית תהייה בהבלטה מיוחדת ובאותיות ברורות וקריאות. התיקון אושר פה אחד בתמיכת היו"ר כבל, היוזמת מח"כ בן ארי וח"כ יעקב פרי.

  • עוד באותו נושא:
  • סמס
  • מבצע

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully