הישג לחקלאים: יפוצו על פתיחת השוק ליבוא בפסח

הרפורמה בענף החקלאות תידון במו"מ אינטנסיבי בין הצדדים שיסתיים בתוך 90 יום

  • חקלאים
אילנית חיות
בימים הקרובים תציג התאחדות חקלאי ישראל בפני משרד החקלאות ומשרד האוצר את תכנית אסטרטגית לחקלאות שגיבשו החקלאים. אורי אריאל (צילום: נועם מושקוביץ)

יממה אחרי חשיפת "גלובס" על הרפורמה המהפכנית שמתכננים שרי האוצר והחקלאות, הגיעו החקלאים לסיכום עם שר החקלאות ולפיו הרפורמה תידון במו"מ אינטנסיבי בין הצדדים שיסתיים בתוך 90 יום. כמו כן, כי בימים הקרובים תציג התאחדות חקלאי ישראל בפני משרד החקלאות ומשרד האוצר את תכנית אסטרטגית לחקלאות שגיבשו החקלאים.

הפגישה בין הצדדים התכנסה בבהילות לאחר הפרסום ב"גלובס" ולפיו מתכננים השרים לבטל את מכסות הייצור בחקלאות ולבטל את פעילות המועצות החקלאיות הפועלות מכוח החוק ובראשן את מועצת החלב, מועצת הלול ומועצת הצמחים. לתכנית זו השלכות מרחיקות לכת על החקלאים.

אתמול תקף בחריפות מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור, את שר האוצר וטען כי "כחלון לא מצליח להוריד את מחירי הדיור ולכן הוא בא לחקלאים. מזל שהוא בחר להתעסק אתנו והם לא יצאו למלחמה בעזה".

בפגישה עם שר החקלאות שהתקיימה אתמול (ב') השתתפו מנכ"ל משרדו, שלמה בן אליהו, צור וכן, מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, אבשלום (אבו) וילן. בפגישה נידונה גם החלטת שרי האוצר והחקלאות להגדיל את המכסות ליבוא מזון ללא מכס ואף לקבוע מכסות חדשות בתחומים חדשים.

החקלאים הגיעו להישג ראשון בפגישה כאשר שר החקלאות הסכים להעניק להם פיצוי על פתיחת השוק לקראת הפסח. כפי שסוכם בין הצדדים ופורסם בהודעה משותפת שיצאה מטעמם: "בנוגע לייבוא בחג הפסח, יעשו כל הצעדים הנדרשים שמחד לא יהיה מחסור בחגים של מוצרי חלב, בשר, פירות וירקות ומאידך שהיבוא יהיה מידתי בהתאם לתנאי השוק כלפי החקלאים ותוך כדי פיצוי לחקלאים". עוד נכתב כי הצדדים "משתפים פעולה לקידום החקלאות ולהורדת יוקר המחיה בישראל, וכי הם מתנגדים לצעדים חד צדדיים".

שר החקלאות, אורי אריאל, אמר כי "כולם מבינים שהמצב הנוכחי בעייתי ושיש צורך להוריד את יוקר המחיה בישראל ולשמור על החקלאים. לכן אני שמח על שיתוף הפעולה בין משרד החקלאות לחקלאים, כי דו שיח הוא הדבר הנכון שבסופו של דבר גם יאפשר התקדמות אמיתית".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully