אזהרת רווח באפריקה: תפסיד 1.8-1.9 מיליארד שקל ב-2015

מניית אפריקה זינקה אתמול ב-14.5% ללא כל סיבה נראית לעין. אפי פיתוח, זרוע הפעילות ברוסיה, צפויה לרשום הפחתות שווי מקיפות, בין היתר של פרויקט הדגל במוסקבה, קניון אפימול, ולרשום הפסדי עתק ברבעון החולף

  • אפריקה ישראל
הלל קורן
לב לבייב (צילום: GettyImages)

אזהרת רווח ללב לבייב: אפריקה ( 217 +2.36% ) שבשליטתו דיווחה הבוקר (ב') לבורסה כי תפסיד ברבעון הרביעי של השנה 1.6-1.9 מיליארד שקל, והפסד כולל ב-2015 של 1.8-1.9 מיליארד שקל. ההון המיוחס לבעלים יסתכם בכ-1.2-1.3 מיליארד שקל.

יצוין כי מניית אפריקה זינקה אתמול ב-14.5% ללא שום הודעה רשמית וללא סיבה נראית לעין.

החברה הבת אפי פיתוח, זרוע ההשקעות של אפריקה ישראל ברוסיה, היא הגורם העיקרי להפסד החזוי השנתי. על פי דיווח של החברה, אפי פיתוח עתידה לרשום בדוחותיה לרבעון הרביעי של השנה הפחתות שווי והפסדי שערוך מירידה בשווי הוגן של נכסי נדל"ן להשקעה, נכסי נדל"ן להשקעה ומלאי עבודות בביצוע בהיקף כולל של כ-522 מיליון דולר לפני מס. מתוכם, ירידה בשווי ההוגן של קניון אפימול במוסקבה מסך של כ-990 מיליון דולר לכ-686 מיליון דולר.

בשורה התחתונה, אפי פיתוח מעריכה כי תפסיד ברבעון הרביעי אשתקד כ-470 מיליון דולר.

על פי אפי פיתוח, הפסדי השערוך וההפחתות משקפים ירידה בשווי הפרויקטים של החברה בשל התמשכות המצב המאקרו-כלכלי השלילי ברוסיה, המשליך לרעה על מצבו של שוק הנדל"ן הרוסי בכללותו. החברה מעריכה כי שווי תיק הנכסים שלה יפחת מכ-1.97 מיליארד דולר בסוף הרבעון השלישי אשתקד לכ-1.4 מיליארד דולר בסוף 2015.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully