צרכנות

מקבלים תווי קנייה לפסח? בקרוב הם יהיו שווים יותר

הרשתות אייס ואוטו דיפו מנסות לפתות את הקונים לממש את התווים בקנייה בסניפיהן, ומציעות במהלך חודש אפריל לקבל עבור תווי קנייה של שופרסל (תו הזהב) 7% יותר מהערך הנקוב על התו, כולל כפל מבצעים והטבות. רשתות אחרות יצטרפו?

מיכל רז-חיימוביץ'
10/04/2016
מתי לממש תווי קנייה. גלובס
מחזרים אחרי התווים(צילום: גלובס)

הקרב על התו: אם בעבר הרשתות לא היו ששות לקבל מהצרכנים תווי קנייה באמצעי תשלום והיו מחריגות מבצעים או צבירת נקודות ומאפשרו צבירה חלקית של התווים - היום, מאות האלפים שצפויים לקבל תווי קנייה כמתנת חג מהמעסיקים לקראת חג הפסח - דווקא מחוזרים.

הרשתות אייס ואוטו דיפו מנסות לפתות את הקונים לממש את התווים בקנייה בסניפיהן, כשהן מציעות במהלך חודש אפריל לקבל עבור תווי קנייה של שופרסל (תו הזהב) 7% יותר מהערך הנקוב על התו, כולל כפל מבצעים והטבות. מעניין לראות אם גם בזירה הזו תתפתח תחרות כשרשתות אחרות הפועלות בשיתוף פעולה עם תו הזהב ובכלל - ייצאו במהלך דומה.

בתוך כך, נציין כי בהתאם לפרסומים ב"גלובס" רשת מגה החליטה שלא לכבד את תווי הקנייה של רב קארד למרות שהיא נמנית עם הרשתות שאמורות לכבד את התווים. בעקבות הקשיים הכלכליים אליהם נקלעה מגה, לקראת חג הפסח השנה, תווי הקנייה של מגה, רב קארד לא הונפקו.

מי שמחזיק ברשותו תווי קנייה של הרשת יוכל להמשיך לממש אותם אולם מניסיון הצרכנים כדאי להזדרז ולא להשאיר את התווים מיותמים בארנק - אם וכאשר הרשת תעבור לידיים חדשות (ייתכן שבפירוק הסניפים לכמה בעלים) - סטטוס מימוש התווים עשוי להשתנות.

הכוונה - אם התווים ימומשו הם עשויים להיות תקפים רק בחלק מהסכום הנקוב עליהם - בדומה לתווי הקנייה של קלאב מרקט בשעתו, שלבסוף מימשה שופרסל את התווים ב-50% מערכם, ובדומה למי שמחזיק בתווי קנייה של סולתם רדד שאחרי שהרשת נמכרה, ניתן לממש אותם רק בקנייה של פי שלושה מגובה התו: כלומר שאם ברשותכם תו או נקודות מועדון בשווי 200 שקל, תוכלו לממש אותם בקנייה ב-600 שקל).

בנוסף, נזכיר כי ביולי 2014 נכנס לתוקפו חוק תווי קנייה שבא במטרה לשים קץ לסייגים מרגיזים שבהם היו נתקלים בעת מימוש תווי קנייה ובעיקר קביעת מימוש לא אחיד ברשתות מזון (כשברשתות הדיסקאונט כיבדו את התווים בשיעור חלקי), עוד קובע החוק כי תוקף תווי הקנייה יהיה לחמש שנים מיום הנפקתם.

  • תווי קנייה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully