וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ועדת הכספים אישרה הפרדת תגמול סוכן הביטוח מדמי הניהול

21.6.2016 / 13:14

ההצעה, בהובלת חברי הכנסת מיכל בירן, מיקי זוהר ועומר בר לב בתמיכת לשכת סוכני ביטוח עברה בקריאה ראשונה והח"כים הבטיחו לזרז אישורה בקריאה שנייה ושלישית

מיכל בירן ביום עיון לח"כים חדשים, ינואר 2013. טלי מאייר
"לשכת סוכני ביטוח הבינה שישנה בעיה במערכת התמריצים בין חברות הביטוח לסוכנים". מיכל בירן/טלי מאייר

ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום (שלישי) פה אחד בקריאה ראשונה את הצעת החוק להפרדת תגמול סוכן הביטוח מדמי הניהול (הצעת חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים), שמובילים חברי הכנסת ח"כ מיכל בירן, ח"כ מיקי זוהר וח"כ עומר בר לב בתמיכת לשכת סוכני ביטוח. חברי הכנסת אמרו בדיון כי יפעלו לזירוז ההצבעה בקריאה שנייה ושלישית.

ח"כ מיכל בירן (המחנה הציוני) אמרה כי "אנו מובילים את השדולה לפנסיה הוגנת מתוך הבנה שישנם אנשים שיוצאים לפנסיה ולא מקבלים את הכסף המגיע להם בעת הצורך. לשכת סוכני ביטוח הבינה שישנה בעיה במערכת התמריצים בין חברות הביטוח לסוכנים. היום כשסוכן מוכר פוליסה בדמי ניהול נמוכים הוא מקבל 0 שקלים מהחברות, זו לא התנדבות של אנשים אלא העבודה שלהם. לא צריך להיות גאון כדי להבין שנוצר תמריץ של הסוכנים למכור למבוטחים פוליסות בדמי ניהול גבוהים. אנחנו כאן כדי לנתק את הזיקה בין תגמול הסוכנים לדמי הניהול, הצעת החוק תהפוך את ההפרדה לחובה עם סנקציה".

ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) פנה לנציגי חברות הביטוח ואמר: "אני מצפה מכם לממלכתיות ואכפתיות לעתידם של אזרחי ישראל. המפקחת פגעה באינטרס של סוכני הביטוח כשאפשרה את המציאות, בה הסוכן פועל לגבות כמה שיותר כסף מהלקוח, וכך אפשרה את הפגיעה בשמו הטוב. סוכני הביטוח הם אלו ששומרים על האינטרס של האזרחים, והם אלה שדואגים שהלקוח יקבל את כספו בזמן ובהיקף כפי שסוכם מול סוכן הביטוח שלו. חברות הביטוח והסוכנים הם נדבך חשוב בכלכלת ישראל, אם לא נמצא את הדרך לעבוד יחד בשיתוף פעולה נמצא את עצמנו בכאוס מוחלט".

יואב גפני, סגן בכיר לממונה על שוק ההון ביטוח וחסכון: "אנו לא מתנגדים להצעת החוק. הממונה פרסמה בפברואר 2015 את עמדתה לפיה חובת הנאמנות של הסוכנים ושל החברות מחייבת שלא תהיה זיקה בין דמי הניהול לעמלות הסוכנים. עמדנו בקשר עם גופים רבים בעניין הזה ורבים מהם הפכו בסוגייה הזו כיצד עורכים התאמה של מבנה התגמול למצב בו יחול ניתוק בין דמי הניהול לעמלת הסוכנים".

אריה אברמוביץ, נשיא לשכת סוכני ביטוח בעקבות אישור הצעת החוק בוועדה: "אני נרגש וגאה להוביל את המהלך ההיסטורי ופורץ הדרך, להפרדת דמי הניהול מתגמול הסוכן. מזה שנתיים שאנו פועלים ליישום המהלך לטובת ציבור הצרכנים. מצער שחברות הביטוח ממשיכות למלא את פיהן מים ומסרבות לפעול למען ההגינות כלפי סוכני הביטוח וציבור המבוטחים. חברת הלמן אלדובי היא הוכחה שאכן ניתן לשמור על הגינות, לייצר הפרדה בין דמי הניהול לעמלת הסוכן ועדיין לשמור על רווחיות. אני מבקש להודות לחברי הכנסת שהרימו את הכפפה לשם כך – יו"ר הוועדה, משה גפני; וחברי הוועדה מובילי הצעת החוק ח"כ מיכל בירן, ח"כ מיקי זוהר וח"כ עומר בר לב. כמו כן אני מבקש להודות ליובל ארנון, יו"ר הוועדה לביטוח פנסיוני על פעילותו האינטנסיבית והמעמיקה למען ציבור המבוטחים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully