וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ליצמן: לא אתן יד לחבלה ומהלכים חד צדדיים של המפקחת על הביטוח

23.6.2016 / 12:21

שר הבריאות התארח בכנס הבריאות של לשכת סוכני הביטוח: ההבדל ביני ובין המפקחת על הביטוח סלינגר הוא שהיא לא שר. גם לי יש אג'נדה משלי, ואני שר, לא אתם לה הסדרים חדשים לביטוח הסיעודי

ליצמן - לשכת סוכני הביטוח. ליאת מנדל, ספק 500
שר הבריאות ליצמן/ספק 500, ליאת מנדל

כנס הבריאות של לשכת סוכני ביטוח התקיים אתמול (ה') בבית האופרה בתל אביב, בהשתתפות למעלה מ-700 בכירים מענף הביטוח. בטקס הפתיחה נאמו שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן (יהדות התורה); אריה אברמוביץ, נשיא לשכת סוכני ביטוח; ויואל זיו, יו"ר הוועדה לביטוח בריאות בלשכת סוכני ביטוח.

שר הבריאות יעקב ליצמן התייחס בדבריו לסוגיית ביטוח הסיעוד והמפקחת על הביטוח: "יש לי עוד הסכמה אתכם, סוכני הביטוח - שנינו נגד סלינגר. פניתי לשר האוצר ואמרתי לו שלא יכול להיות שבימים אלה בו אנו דנים על הביטוח הסיעודי, המפקחת תעשה מהלך חד צדדי לקראת ה-1 ליולי, ותכניס הסדרים חדשים לביטוח הסיעוד. זו חבלה ואני לא אתן לזה יד".

ליצמן המשיך: "דיברתי על כך גם אתמול בלילה עם שר האוצר. ההבדל ביני ובין סלינגר הוא שהיא לא שר, גם לי יש אג'נדה משלי, ואני שר. לא משנה לי מה היא תעשה או לא, אני בעזרת השם בהסכם קואליציוני ב-1 בינואר 2017 אדאג לכך שההסכם יכלול ביטוח סיעוד ממלכתי, אני אעמוד על כך, גם אם המשמעות של זה היא להגיע למשבר ממשלתי".

עוד הוסיף ליצמן: "אני לא הולך לוותר על זה, ואז יאלצו לחפש מתווך אחר עבור נתניהו. תפקידנו לשפר את חייהם של האזרחים הוותיקים. אנו משלמים ביטוח לאומי כל חיינו ואין שום סיבה שהילדים יאלצו גם לממן את הסיעוד של הוריהם".

ישראל ממוקמת במקום הרביעי בעולם מבחינת תוחלת חיים

עוד אמר השר בהתייחסו למערכת הבריאות בישראל: "כיום החוק קובע ששיעור שירותי ה-MRI יקבע לפי שיעור אוכלוסייה, ועל כך יש לי מחלוקת קשה עם משרד האוצר. הביורוקרטיה במערכת הבריאות הישראלית היא איומה, ואנחנו יכולים לשנות את זה. לצד הרעות במערכת הבריאות הישראלית יש גם נקודות חיוביות רבות, כך למשל ישראל ממוקמת במקום הרביעי בעולם מבחינת תוחלת חיים, כמו כן הריפוי בישראל מסרטן הוא מהגבוהים בעולם".

"תפקידנו להמשיך את ביטוחי הבריאות, להגדיל את סל הבריאות, ולאפשר לכל אדם בישראל לקבל שירותים ותרופות מצילות חיים, גם אם אינן נמצאות בסל. כשר הבריאות חלה החובה עלי להוריד את המחירים האלה ולתת את האפשרות לכל אזרח הנגשה לתרופות. אני מקווה שנגיע להסכם בשבועיים הקרובים עם משרד האוצר בעניין זה, אנחנו קרובים מאוד לכך".

ליצמן. ליאת מנדל, ספק 500
ליצמן. תפקיד הממשלה הוא להבריא את מערכת הבריאות הציבורית/ספק 500, ליאת מנדל

"זוהי המחויבות הבסיסית בין מדינה לאזרחיה"

נשיא לשכת סוכני ביטוח, אריה אברמוביץ פנה לשר הבריאות ואמר: "מערכת הבריאות הציבורית בישראל חולה. התרופה לה זקוקה מערכת הבריאות הציבורית היא תקציב נוסף של מיליארדים רבים"

ליצמן ממשיך: "כפי שנגזר עלינו לצאת למערכה בלבנון שעלתה לקופת המדינה 12 מיליארד שקלים, כפי שתוכנית ההתנתקות עלתה לקופת המדינה 10 מיליארד שקלים – כך תפקיד הממשלה הוא לפנות תקציבי עתק ולהבריא את מערכת הבריאות הציבורית - כי זו המחויבות הבסיסית בין מדינה לאזרחיה".

אברמוביץ הציג את המודל שמגבשת לשכת סוכני ביטוח במטרה לתת פתרון ללמעלה מ-100 אלף מבוטחים שייפלטו בסוף השנה מהביטוח הסיעודי הקולקטיבי ויישארו ללא יכולת מעשית לבטח את עצמם.

"בימים אלה אנו מפתחים מודל חדש שבו ישתתפו המדינה, חברות הביטוח, והסוכנים במטרה לאפשר לכל אותם מבוטחים פוליסות שיחסכו להם מאות ואף אלפי שקלים בחודש. שכרנו אקטואר בכיר, ד"ר בועז ים, שפועל על מנת להפוך את המתווה ליישומי".

לדברי ליצמן: "על פי המודל, נפלטי הביטוח הסיעודי יכונסו ל"פול" מיוחד שבו יבוטחו בסכום של כחמשת אלפים שקלים בחודש תמורה פרמיה נמוכה, דומה לזו ששילמו בביטוח הקולקטיבי. אנו סוכני הביטוח נתגייס ונשווק את הפוליסות הייחודיות הללו ללא תמורה. נוכיח שוב כי רק טובת המבוטחים עומדת לנגד עינינו".

יואל זיו - סוכני ביטוח. לשכת סוכני הביטוח,
יואל זיו. מערכת הרפואה הישראלית זקוקה לרפורמה אמיתית/לשכת סוכני הביטוח

אין שום סיבה שאזרח ימתין חודשים לתור עבור ניתוח

נשיא לשכת סוכני ביטוח תקף את המפקחת על הביטוח בעקבות שינוי עמדתה בנושא מכירת ביטוח הנסיעות לחו"ל:
"בתור מי שניצבת בראש הפירמידה של ענף הביטוח, תפקידה להגן על ציבור המבוטחים – והפרסה שביצעה המפקחת לצורך פשרה – היא לא פחות ממחדל. חוקים יש לאכוף ולא לכופף.

"אם המפקחת מאפשרת לעבור על החוק – אז היא מועלת בתפקידה. ביטוח נסיעות הוא מוצר מורכב, ולא מתן שירותי תיירות. מי שלא הוסמך למכור מוצר זה, אינו יכול לטפל במבוטחים ברגע האמת. פנינו למבקר המדינה וליועץ המשפטי לממשלה בנושא. אנו לא ניתן יד לביזיון החוק ולמכירת ביטוח ללא רישיון".

יואל זיו, יו"ר הוועדה לביטוחי בריאות וסיעוד בלשכת סוכני ביטוח: "מערכת הרפואה הישראלית זקוקה לרפורמה אמיתית. במערכת בה הרפואה הנה מן המתקדמות בעולם, אין שום סיבה שהאזרח ימתין חודשים לתור עבור ניתוח, חודשים רבים לבדיקת- MRI תוך כדי מסכת השפלות של אישורים מהרופא הבכיר, או הרופא המחוזי".

לדבריו, "אין שום סיבה שאזרחי ישראל יממנו מכיסם 40% מסך תקציב המדינה לבריאות, וזאת בנוסף לתשלומי הביטוח הלאומי, שיעור הגבוה ביותר בגוש מדינות ה-OECD. הגיע הזמן שמדינת ישראל תגדיל את שיעור ההוצאה הציבורית, תדאג לרכישת מכשירי דימות מתקדמים, רובוטים לניתוחים ותעשה רפורמה במערכת הציבורית על מנת שהמימון שלנו כאזרחים יקטן, תוך כדי קיצור תורים וזמינות גבוהה.

"זאת הרפורמה הנדרשת – לא רפורמה שצפויה לפגוע ברפואה הפרטית. לא רפורמה שאינה מאפשרת לאזרח לבחור לעצמו את הביטוח המתאים עבורו ושוללת ממנו את הביטחון כי בעת הצורך יזכה לשירות הרפואי הטוב ביותר".

וואלה! NEWS בשיתוף לשכת סוכני הביטוח

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully