לקבל טופס 17 - בלי הטופס

יותר מ-5 מיליון טפסי התחייבות מפיקות קופות החולים מידי שנה- עניין שכרוך בטרטור רב. חברי מכבי יכולים החל מהימים האחרונים לוותר על כאב הראש ולעשות את הכול דרך האפליקציה

  • מכבי
וואלה! עסקים
(צילום: מערכת וואלה! NEWS, דיפולט)

כולנו מכירים את המחיר שאנו משלמים במהלך הסידורים היומיומיים הפשוטים. לעיתים סידור פשוט כמו קבלה או שליחה של טפסים מצריכה לקיחת חופש מהעבודה, הגעה בתחבורה ליעד הרלוונטי, חיפוש חניה, עמידה בתור - וכך בוזבזו להן מספר שעות שהיינו יכולים לנצל בדרך הרבה יותר יעילה.

כדי לחסוך מאיתנו את אותה החוויה בבואנו לקבל טופס התחייבות (טופס 17), מכבי שירותי בריאות השיקה לאחרונה שירות חדש באפליקציה, ראשון מסוגו בארץ, המאפשר לחברים בה לקבל את הטופס באמצעות תהליך פשוט של הגשת בקשה דרך האפליקציה של מכבי בטלפון החכם. בדרך זאת מתאפשר לחברי מכבי לחסוך את חווית הטרטור והטרחה, המאפיינת כיום את תהליך הבקשה לטופס ההתחייבות.

טופס 17 מהווה טופס התחייבות של קופות החולים לממן את השירות הרפואי או הטיפול הרפואי שיינתן למבוטחיה טרם קבלת השירות או הטיפול הרלוונטי. השגת טופס ההתחייבות מהווה את אחד מהגורמים הבירוקרטיים המעיקים ביותר על חברי קופות החולים, שכן לרוב הוא מצריך גישה למשרדי הקופה, דבר שאורך זמן רב.

מעבר לצעד השרותי, מדובר בצעד סביבתי-ירוק חסר תקדים. מדי שנה מתקבלות ממבוטחי מכבי כ- 1.2 מיליון בקשות להתחייבות, או לחילופין כ- 4,000 בקשות בממוצע ביום. ברמה הלאומית מדובר ב-5 מיליון הפניות בשנה. כאשר גם בתי החולים יסכימו לקבל את המסמכים במייל אפשר יהיה לחסוך את הכריתה של אלפי עצים בכל שנה. בנוסף מדובר בחיסכון של זמן, דלק וכסף לאלפי אנשים שמתרוצצים בין סניפי קופות החולים, כאשר האלטרנטיבה המוצעת על-ידי מכבי היא לחיצה על הכפתור הנכון באפליקציה.

על מנת להשתמש בשירות החדש, כל שנדרש מהחברים במכבי הוא לצלם את מסמך ההפניה והסיכום הרפואי דרך האפליקציה של מכבי ולשלוח. בפיילוט שערכה מכבי לבדיקת מהירות השירות נמצא כי החברים בקופה יקבלו תשובה ישירות לאתר המאובטח באפליקציה או במחשב, בתוך שעתיים עד שלושה ימים.

מאות אלפים מבין חברי מכבי כבר הורידו את האפליקציה ומשתמשים במגוון השירותים הקיימים בה. מרגע השקת השרות החדש לפני כחצי שנה, עשרות אלפי בקשות לטפסי 17 הועברו באמצעות האפליקציה. הצפי הוא שבתוך שנה יישלחו חלק גדול מהבקשות להתחייבות דרך האפליקציה, במקום דרך הרגליים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully