פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   תאונה בארנק: כך תוזילו את עלויות ביטוח הרכב

   חברות הביטוח מצדן, מציפות את השוק במגוון פוליסות במטרה ללכוד את הנהגים, אבל לאתר את המחיר האטרקטיבי ביותר משול למציאת מחט בערימת שחט. איך באמת תוזילו את הפרמיה החודשית?

   סוכן ביטוח (ShutterStock)
   יש מקרים שברגע האמת מאחורי קו הטלפון עומד מוקדן חסר ניסיון (צילום: shutterstock)

   בישראל, הוזלת עלותם של שירותים ומוצרים קשיחים היא ספורט לאומי. תשלומי ביטוח, שבבסיסם בנויים ממרכיבים מודולריים משתנים כמו גיל, מצב בריאותי ומידע היסטורי, לא יוצאים מן הכלל ונראה שהתחרות בענף כבר מזמן חרגה מגבולות ההיגיון. אחד המוצרים שנמצאים בלב הזירה הוא ביטוח רכב, שנחשב לנפוץ ביותר אך גם לזה שמספר התביעות בו הוא הגבוה מבין כולם.

   חברות הביטוח מצדן, מציפות את השוק במגוון פוליסות לכל תמרור, במטרה ללכוד את הנהגים אבל לאתר את המחיר האטרקטיבי ביותר משול למציאת מחט בערימת שחט. ובכל זאת, יש כמה פעולות פשוטות כדי להשיג את המחיר שמשקף את המציאות בקרובה ביותר שלכם.

   צאו לשופינג

   ההמלצה הזאת נראית בנאלית ונכונה גם למי שקונה חבילת ברגים, אבל בתחום הביטוח היא מקבלת משנה תוקף. עין ממוצעת תתקשה לאמוד על ההבדלים בין הפוליסות וגם אם תבחין בהן, תתקשה להבינן באופן מטבי.

   הפערים המזעריים הללו עלולים להוביל להבדל מהותי במחירי הביטוח בין חברה לחברה וכדאי לתת על כך את הדעת. אל תתביישו להשוות מחירים ולהתייעץ עם סוכן ביטוח או יועצים המתמחים בשיווק פוליסות. רכישת ביטוח רכב באינטרנט הפכה בשנים האחרונות נפוצה יותר אבל המחירים המוצעים בה לעתים מקריבים את איכות השירות.

   קונים רכב חדש? בצעו הערכת עלויות

   לדגמי הרכבים השונים יש השפעה מהותית על מחירי הביטוח. גם אם לא מדובר ברכב ספורט עם גג פתוח או ג'יפ מפואר, שעלות הביטוח שלהם גבוהה יותר באופן מסורתי, ישנם רכבים שרמת הסיכון לגניבה נחשב גבוה יותר וכן עלות החלפים בה מייקרים את עלות התביעה שמצידה מייקרת את עלות הפרמיה בצורה משמעותית ומומלץ להעריך זאת עוד בטרם ניגשתם ליבואן או למגרשי הרכב.

   תאונת דרכים (ShutterStock)
   נהיגה לא זהירה וצבירת תאונות תעלה לכם בהגדלת הפרמיה החודשית המשולמת לחברת הביטוח (צילום: shutterstock)

   איך אתם נוהגים?

   לפי ההערכות לא רשמיות, נהגים בישראל מגישים תביעת ביטוח אחת לשבע שנים בגין תאונת דרכים ואחת ל-50 שנים בגין גניבה או השבתה של רכב. מספר התביעות הרכב שהוגשו למשל בשנת 2013 הסתכם ב-650 אלף. במילים אחרות: נהגו בזהירות.

   זה לא רק ישמור על חייכם וחיי קרוביכם אלא גם ירגיש לכם נוח בכיס. נהיגה לא זהירה וצבירת תאונות תעלה לכם בהגדלת הפרמיה החודשית המשולמת לחברת הביטוח. אם בכל זאת נקלעתם לתאונה וברצונכם להגיש תביעת ביטוח התייעצו עם סוכן ביטוח שכן במידה ומדובר בנזק קטן יחסית, ייתכן ותעדיפו לספוג את עלות התיקון כדי לא להעלות את דירוג הסיכון שלכם ולייקר את הפרמיה החודשית הקבועה.

   כמה אתם נוהגים?

   ישנן חברות ביטוח המציעות פוליסות ייעודיות לנהגים שלא מבלים הרבה על הכביש. אם ביכולתכם לחסוך את השימוש ברכב, כדאי לקחת זאת בחשבון. כמו כן, קיימות פוליסות שמציעות הנחה בביטוח לרכב שני ושלישי במשפחה.

   שקלו רכישה קבוצתית

   אם אתם חברים באיגודים מקצועיים או עמיתים בארגוני עובדים, הגיע הזמן לנצל זאת לא רק כדי לקבל הנחה בסופרלנד אלא גם בביטוח הרכב. חברות הביטוח מעניקות הנחות קבוצתיות למי שרוכש מספר גבוה של פוליסות וזאת בהחלט הזדמנות לחסוך לא מעט כסף.

   אל תתפשרו על השירות

   כמו בכל דבר, מחיר זול ישאיר טעם רע אם מאחוריו לא יעמוד מערך שירות יציג. חברות ביטוח רבות אמנם מתגאות בהוזלת מחירים דרמטית לרכישה באינטרנט וקיצוץ עלויות תפעול, אבל ברגע האמת של הגשת תביעות מסתבר שמאחורי קו הטלפון עומד מוקדן חסר ניסיון וידע בנוגע להמשך הטיפול במקרה. קחו הצעת מחיר גם מסוכני הביטוח השונים ותדעו שמאחורי הפרמיה החודשית ששילמתם עומד לרשותכם מישהו ששומר על האינטרסים שלכם.