בורסות אסיה עיכלו את הבשורה: הניקיי מזנק ב-7%

בורסות אסיה מיישרות קו עם וול סטריט, שננעלה אתמול בעליות חדות לאחר שהמשקיעים עיכלו את בחירתו של טראמפ לנשיאות. הדולר מתחזק מול הין ותומך בבורסה בטוקיו

גלובס
(צילום: רויטרס)

לאחר שסגרו אתמול בירידות חדות על רקע נצחונו של דונלד טראמפ, הבוקר (ה') בורסות אסיה מיישרות קו עם וול סטריט ונסחרות בעליות חדות, בעוד נראה כי המשקיעים נתנו את ברכתם, לעת עתה, לנשיא ה-45 של ארה"ב. החוזים העתידיים בניו-יורק נסחרים לפי שעה בירידות.

אתמול בשעות הבוקר המוקדמות נראה היה כי תוצאות הבחירות בארה"ב תפסו את השווקים "עם המכנסיים למטה", קרי, המשקיעים כמעט לא תמחרו את האפשרות שטראמפ יהיה הנשיא ה-45 של המדינה. תחילה, התגובה בשווקים הייתה חריפה: הדולר נחלש בחדות, החוזים העתידיים צנחו והזהב זינק במקביל לתשואות האג"ח הממשלתיות. עם זאת, ככל שחלפו השעות התברר כי נבואות הזעם המוקדמות לא התממשו, טראמפ סיפק נאום ניצחון מתון ופייסני שהצליח להרגיע את השווקים ולהפוך את המגמה השלילית.

המדדים המובילים בוול סטריט ננעלו אתמול בעליות חדות, בעוד תשואות האג"ח הממשלתיות ל-10 שנים של ארה"ב זינקו מעל ל-2%, מהלך שמצביע על כך כי המשקיעים מצפים להרחבה פיסקאלית אגרסיבית, כחלק מהמדיניות הכלכלית של טראמפ, לעלייה באינפלציה ולנרמול הריביות.

הדולר מתחזק היום מול סל המטבעות ומול הין היפני, ובכך תומך בסנטימנט החיובי בבורסת טוקיו. היואן הסיני נחלש היום לשפל של 6 שנים מול הדולר ונסחר סביב 6.791 יואן לדולר.

בזירת המאקרו פורסם היום ביפן כי הזמנות המכונות ירדו בשיעור של 3.3% בספטמבר, עניין שמעיד על המשך ההאטה בסקטור התעשייה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully