וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הדאו ג'ונס איבד 0.4%

עידו אלון

31.10.2002 / 23:18

טבע עלתה בכ-5% במחזור גבוה; העליות - לאחר שהעלתה תחזיות אתמול וקיבלה אישור לאוגמנטין במינונים נוספים; גיוון אימג'ינג הוסיפה 4% לאחר הדו"חות אמש; פריסייס עלתה ב-7%

בסוף יום מסחר תנודתי סיים מדד הנאסד"ק בעלייה של 0.2% ומדד הדאו ג'ונס איבד 0.4%.

בין המניות הישראליות בלטה מניית טבע שעלתה ב-5% במחזור גבוה. גיוון אימג'ינג הוסיפה 4% ופריסייס עלתה ב-7%.

הנתונים המקרו כלכליים ממשיכים לזרום היום אל השווקים. טרם פתיחת המסחר התקבלו נתוני התוצר המקומי שהצביעו על עלייה קטנה מהצפוי ונתונים על מספר דורשי העבודה במשק האמריקאי שהצביעו על מספר גבוה מצפי התחזיות. גם מדד מנהלי הרכש של איזור שיקאגו הציג היום תוצאות מאכזבות וכל אלו תורמים היום למסחר תנודתי במדדים. מצטרפות לכל אלו הערכות בדבר הורדת הריבית הבסיסית בארה"ב שמצליחות היום כלל הנראה למנוע ירידות חדות בשווקים. מדד הנאסד"ק עולה כעת ב-0.4% והדאו יורד ב-0.5%.

נתוני התמ"ג הציגו היום צמיחה של 3.1% - נמוך מהצפי לשיעור של 3.6% - אך עדיין, כמעט פי שלושה מנתוני הרבעון השני שעמדו על 1.3%. במספר דורשי העבודה חלה עלייה לרמה של 410 אלף - כ-10,000 מעל התחזיות ומעל לגבול הקובע האם המשק האמריקאי סובל מחולשה כלכלית. זאת ביחס ל-389 אלף דורשי עבודה שנרשמו בשבוע הקודם. "אם המספר יתברר כגדול משמעותית מרמה של 400 אלף, נוכל לראות מכירות גדולות", העריך אחד האנליסטים בוול סטריט לפני הפתיחה.

נתון מקרו חשוב נוסף שהתקבל לאחר תחילת המסחר הוא מדד מנהלי הרכש של אזור שיקגו שהצביע על נפילה לרמה של 45.9 נקודות, לעומת צפי לעלייה ל-49 נקודות מרמה קודמת של 48.1 נקודות בחודש ספטמבר. נתון זה מקדים את נתוני מדד מנהלי הרכש הכללי שיתקבלו מחר.

בין המניות הישראליות ממשיכה לרכז היום עניין מניית טבע שעולה כעת ב-5% למחיר של 77 דולר במחזור גבוה. זאת על רקע דו"חות האנליסטים המעלים לטבע תחזיות ונוקבים במחירי יעד גבוהים יותר.

בנוסף, הודיעה אמש טבע כי היא קיבלה את אישור ה-FDA לתרופת האוגמנטין במינונים של 500 מ"ג ו-125 מ"ג. טבע העלתה אתמול את תחזיותיה לרבעון הרביעי והיא צופה כעת לדווח על רווח נקי של 88-93 סנט למניה, 113-119 מיליון דולר. טבע נסחרת כעת לפי שווי שוק של 9.4 מיליארד דולר לאחר שהמניה הוסיפה 8.5% בעשרת ימי המסחר האחרונים.

צ'ק פוינט יורדת כעת ב-1% למחיר של 13.8 דולר ואמדוקס מאבדת 2% למחיר של 7 דולרים.

מניית גיוון אימג'ינג עולה כעת ב-7.1% למחיר של 10.3 דולרים. החברה דיווחה אמש על הכנסות של 7.5 מיליון דולר - עלייה של 3.9% מהרבעון השני ושל 480% מהרבעון המקביל. היה זה הרבעון הרביעי ברציפות בו החברה הצליחה לצמוח בשורה העליונה של הדו"חות. יצוין כי בתחילת החודש החברה פירסמה הודעת הרגעה ואמרה כי הכנסותיה יהיו מעל 7.4 מיליון דולר, כך שכאן לא היו הפתעות מכיוון החברה.

ההפסד הנקי של גיוון אימג'ינג היה 4 מיליון דולר או 16 סנט למניה - טוב מתחזיות האנליסטים שהיו להפסד של 16-18 סנט למניה. ההפסדים השתפרו מהרבעון הקודם, אז דיווחה החברה על הפסד של 4.9 מיליון דולר. מאז תחילת השנה החברה מכרה ב-19.9 מיליון דולר והפסידה 14.6 מיליון דולר. שווי השוק של גיוון הוא כ-242 מיליון דולר.

מניית ספיאנס עולה כעת ב-9% למחיר של 76 סנט לאחר שהחברה הודיעה כי פורמולה תשקיע 10 מיליון דולר נוספים בחברה. איציק שריר, נשיא ומנכ"ל ספיאנס, אמר היום כי הוא מעודד מהזרמת הכסף לחברה, במיוחד בזמנים כלכליים קשים כשל היום. "אני יודע שההשקעה מגיעה מתוך אמונה בחברה ובאסטרטגיה העסקית שלה. ההשקעה תשפר את המאזן שלנו והיתרונות התפעוליים שלה הם גבוהים", הוסיף.

ספיאנס דיווחה לפני מספר ימים על הכנסות של 16.6 מיליון דולר לרבעון השלישי - עלייה של 1.6% מהרבעון הקודם. החברה שבה להפסד נקי של כ-580 אלף דולר, זאת לאחר שלושה רבעונים של רווח נקי. ברבעון הקודם דיווחה על רווח נקי של 124 אלף דולר.

עוד בולטות מניית פריסייס שמוסיפה 5% למחיר של 11.4 דולר ומניית אלדין שקופצת ב-29% למחיר של 2 דולרים במחזור גבוה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully