פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   דרמה לילית בטבע: המנכ"ל ארז ויגודמן הודיע על פרישה

   אחרי שאיבדה את הפטנט על תרופת הדגל שלה שהצטרפה לשורה של זעזועים טבע מחליפה מנכ"ל. הדירקטוריון מינה וועדת איתור למנכ"ל חדש

   אחרי שאיבדה את תוקף הפטנט על תרופת הקופקסון במינון של 40 מ"ג והזעזוע שעבר על המניה בתקופה האחרונה טבע, ספינת הדגל של התעשייה הישראלית, מחליפה מנכ"ל.

   החברה הודיעה הלילה כי היא ממנה את פרופ' יצחק פטרבורג למנכ"ל בפועל של החברה, במקומו של ארז ויגודמן. ד"ר סול בארר מונה כיושב ראש הדירקטוריון.

   ארז ויגודמן (שרון בוקוב)
   ויגודמן (צילום: שרון בוקוב)

   בהודעה שפירסמה החברה נכתב כי ההחלטה על פרישת ויגודמן התקבלה במשותף איתו כך שלא מדובר בהחלטה של ויגודמן לפרוש אלא בהחלטה "משותפת". ויגודמן שהגיע לטבע מאדמה (לשעבר מכתשים אגן) היה אמור להחזיר את החברה לתלם של הגנריקה. ויגודמן שנחשב למומחה בתחום לא הצליח והמניה של החברה המשיכה לאבד גובה.

   טבע הודיעה עוד כי תמנה את ד"ר סול ג' בארר, אשר הינו חבר בדירקטוריון החברה החל מינואר, 2015, כיושב ראש.

   "קודם לשובו לדירקטוריון טבע ב-2012, הוביל פרופ' יצחק פטרבורג את פעילויות המחקר והפיתוח האינובטיבי של טבע כסגן נשיא הקבוצה הגלובלית למוצרים ממותגים, בין אוקטובר 2010 ואוקטובר 2011, וזאת לאחר כהונה בדירקטוריון טבע בין 2009 ויולי 2010".נכתב בהודעת טבע מה שמרמז על כך שכפי הנראה החברה תנסה למצוא את דרכה בתחום האינטבטיבי על חשבון התחום הגנרי.

   "אני מאמין כי עכשיו הוא הזמן הנכון עבורי לפנות את מקומי," אמר מר ויגודמן. "עבורי זו היתה זכות להוביל את טבע ואני גאה בכל מה שהשגנו. אני בטוח כי עתיד החברה יאיר לה פנים."

   פרופ' פטרבורג אמר, "אנחנו מתמקדים ביישום סדר העדיפויות האסטרטגי של טבע ובשינוי מעמיק שלה, בדגש על מימוש הסינרגיות והיתרונות האסטרטגיים מרכישת Actavis Generics. יחד עם עמיתיי בטבע, נערוך תהליך בדיקה יסודי כדי לזהות הזדמנויות נוספות ליצירת ערך עבור בעלי המניות.

   "לטבע יש עתודה ניהולית מוכשרת ומקצועית, וההודעה של היום אינה משפיעה על יכולתנו להשיג את יעדינו העתידיים. עם יכולות המו"פ הגנרי המובילות שלנו, הצבר החזק של מוצרים בפיתוח והפריסה הגלובלית, בשילוב המומחיות והמוצרים שאנו מפתחים ומשווקים בתחום התרופות הייחודיות, אני מאמין בטבע ובסיכויי הצמיחה שלה לטווח הרחוק".

   ד"ר בארר אמר, "אנו מודים ליצחק שהסכים לקחת על עצמו את תפקיד המנכ"ל בפועל. הדירקטוריון של טבע, שחבריו אוחזים בעשרות שנים של ניסיון משותף בתעשייה הפרמצבטית, ימשיך למלא תפקיד מרכזי ופעיל בהתוויית האסטרטגיה של החברה, ואני מצפה לעבוד יחד עם צוות ההנהלה כדי למצות את ההזדמנויות ליצירת ערך העומדות בפנינו.

   "נוביל תהליך מקיף לאיתור המועמד המתאים ביותר להנהיג את החברה בשנים הבאות. בשם הדירקטוריון אני מבקש להודות לארז עד תרומותיו הרבות לטבע לאורך השנים ולאחל לו הצלחה בעתיד".