מנכ"ל דויטשה בנק ישראל נעצר בחשד לדיווח עסקאות שלא כדין

בועז אהרון שוורץ חשוד בביצוע עבירות מע"מ. ביהמ"ש הורה על שחרורו בתנאים מגבילים. אתמול נערך חיפוש במשרדי החברה ונתפסו חומרים רבים, מחשבים וטלפונים ניידים

אלה לוי-וינריב
07/02/2017
מטה ענקית הפיננסים דויטשה בנק בפרנקפורט. AP
דויטשה בנק(צילום: AP)

בועז אהרון שוורץ, מנכ"ל חברת דויטשה בנק ישראל, נעצר היום (ג') בחשד לביצוע עבירות מע"מ, בהן דיווח על עסקאות שלא כדין בהיקף של יותר מ-550 מיליון שקל. בית משפט השלום בירושלים הורה על שחרורו בתנאים מגבילים.

יחידת חקירות מכס ומע"מ ירושלים בשיתוף יחידת מס קנייה תל אביב מנהלת חקירה נגד חברת דויטשה בנק ישראל, המדווחת באיחוד עוסקים על דויטשה ניירות ערך ישראל ודויטשה גלובל מרקטס ונגד מנכ"ל החברה בחשד לביצוע שורה של עבירות על חוק מע"מ.

כמצוין בבקשה לשחרורו ממעצר בתנאים מגבילים, החברות דיווחו למע"מ על עסקאות בשיעור אפס בגין שירות שניתן לכאורה לתושבי חוץ בלבד, בעוד שהחברות נתנו גם שירות לתושבי ישראל בישראל, ואלו עסקאות החייבות במע"מ בשיעור מלא. מדובר בעסקאות בהיקף של יותר מ-550 מיליון שקל בשש השנים האחרונות.

אתמול נערך חיפוש במשרדי החברה ונתפסו חומרים רבים, מחשבים וטלפונים ניידים של מנהלי החברות ובכירים בהן. מנהלי מחלקות בחברות והמנכ"ל נחקרו וחיזקו את החשד נגד החברות.

מטעם דויטשה בנק ישראל נמסר: "דויטשה בנק פועל בארץ ובעולם על פי דין ובהתאם לייעוץ משפטי מחמיר. אנו משתפים פעולה עם שלטונות המס בנוגע לחקירה הנוכחית ונמשיך לעשות כן ככל שיידרש".

  • דויטשה בנק

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully