נושאים חמים

המטריקס של עולם הבנקאות: הטכנולוגיה שתשנה את חוקי המשחק

בראיון באולפן וואלה! NEWS מסביר אבי כוכבא, משנה למנכ"ל בנק הפועלים הממונה על חטיבת החדשנות בבנק, על טכנולוגיית הבלוקצ'יין המשמשת להעברה מאובטחת של חומרים דיגיטליים ועל החזון הטכנולוגי של הבנק בעקבותיה

מה היא טכנולוגיית בלוקצ'יין? טכנולוגיית בלוקצ'יין היא הטכנולוגיה המאפשרת העברה בטוחה של מטבעות דוגמת ביטקויין - כלומר מטבעות וירטואליים - שהם בעצם שורות קוד קטנות שיש להעביר בבטחה על גבי הרשת. עד כמה הטכנולוגיה הזאת תשפיע על העתיד? אפשר בעזרתה להעביר לא רק מטבעות וירטואליים, ושיפורים באבטחה יאפשרו להעביר לדוגמה גם חוזים דיגיטליים בין חברות או אנשים. הטכנולוגיה הזאת מקצרת את טווח הזמן ומייעלת את העברת הכסף, ומלבד הרכיב הטכנולוגי והאבטחתי היא גם תשפר את הקשר בין הבנקים בארץ ובעולם.

אבי כוכבא, סמנכ"ל בנק הפועלים והממונה על תחום החדשנות בבנק, מסביר בראיון באולפן וואלה! NEWS על הטכנולוגיה ועל הכוונה של הבנק להשתמש בה - לא רק להעברת מטבעות דיגיטליים שונים, אלא גם לגרום לכך שטכנולוגיה זו תשמש לביצוע כל ההעברות בין סניפי הבנקים בצורה שתאפשר נוחות מקסימלית ללקוחותיו. זאת משום שהבנקים רוצים להתעסק כמה שפחות בהתנהלות הכלכלית ולהקדיש זמן לדברים המעניינים אותם יותר.

לקריאה נוספת:

העסק נקלע לקשיים? תכנית ההבראה שתסייע לפתור את הבעיה