וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אריק פינטו באלו"ט: לא אקבל אפליית לוקים באוטיזם

18.6.2017 / 11:06

מנכ"ל בנק הפועלים סייר במרכז התעסוקה של עמותת אלו"ט בגבעתיים. "המרכז והפעילות שראינו היום מוכיחים את המסוגלות של האנשים עם אוטיזם"

אריק פינטו מבקר באלו"ט.
עמוס שפירא יו"ר אלו"ט, אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועלים, איתן מזרחי מנכ"ל אלו"ט

"על פי סקר שערך מכון גיאוקרטוגרפיה עבור אלו"ט השנה, 82% מהציבור בישראל מקבל בהבנה מנהלים שאינם מוכנים לקבל אנשים עם אוטיזם לעבודה. אני לא", כך אמר אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועלים, שסייר במרכז התעסוקה של העמותה בגבעתיים יחד עם ראשי העמותה, היו"ר עמוס שפירא והמנכ"ל איתן מזרחי. פינטו הוסיף כי "המרכז והפעילות שראינו היום מוכיחים את המסוגלות של האנשים עם אוטיזם. אנו בבנק הפועלים רואים בשילוב חלק מאחריותנו, וכיום 10% מעובדי הבנק – יותר מ-1,200 איש – משתייכים לאוכלוסיות הנמצאות בתת ייצוג בשוק העבודה בישראל, ובהם אנשים עם אוטיזם".

לפני כשבע שנים החל בנק הפועלים במיזם משותף עם אל-על ועל"ה, "כסף קטן גדול", למען ילדי אלו"ט (אגודה לאומית לילדים ובוגרים עם אוטיזם). במסגרת המיזם, מוזמנים נוסעים הטסים באל על לתרום את הכסף הקטן שנותר בידם, ושלאחר מכן מומר לשקלים בבנק הפועלים. שתי העמותות, אלו"ט ועל"ה, מגייסות באמצעות המיזם יותר מ-2 מיליון שקל בשנה, ומאז החל המיזם גייסו סכום מרשים של 14.5 מיליון שקל. עיקר הסכום מושקע בבניית ותפעול שישה מרכזים למשפחה ברחבי הארץ, התומכים במשפחות שמגדלות ילדים עם אוטיזם, ובמפעל הקייטנות של אלו"ט לילדים אלו המופעלות באתרי נופש רבים. הביקור התקיים במרכז התעסוקה לבוגרים עם אוטיזם בגבעתיים, בו הבוגרים ממיינים וסופרים את הכסף המגיע מהטיסות רגע לפני העברתו לבנק הפועלים.

עמוס שפירא, יו"ר עמותת אלו"ט אמר כי "זהו פרויקט מלהיב שפועל כבר שנים רבות כאשר מעבר לתרומה הכלכלית מספק תעסוקה לבוגרים עם אוטיזם ומסייע בקידומם האישי ובתחושת הערך שלהם" .

מערכת וואלה! בשיתוף בנק הפועלים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully