מחקר מצא: להגיע במחשוף לעבודה יהפוך אתכן לבוסיות טובות וחזקות יותר

חוששת שהעובדים שלך לא מעריכים אותך מספיק? מחקר מצא שהדרך לשדר חוזקה ואחריות במקום העבודה היא לשחרר כפתור ולחשוף חזה

  • מחקר
  • מחשוף
מערכת וואלה!

בסרטון: רוצה להיות מוזמנת לראיון עבודה? צרפי תמונה בלבוש חושפני

לפני שאתם ממהרים לגחך על המחקר הזה ולהעלות ספקולציות שמדובר בניסיון פתטי של גברים לגרום לנשים לבוא במחשוף לעבודה - אולי כדאי שתדעו שבמחקר השתתפו דווקא בעיקר נשים - 170 נשים ורק 29 גברים - ואלה היו מי שקבעו שהבוסיות עם המחשוף נתפסות כחזקות וטובות יותר. סקסיזם, לא בבית ספרנו.

המחקר, שנערך ע"י חוקרים מאוניברסיטת ויסקונסין ופורסם בשבוע שעבר בכתב העת "פסיכולוגיה חברתית" מצא שנשים שמגיעות עם מחשוף למקום העבודה שלהן נתפסות כבוסיות טובות, חזקות וסמכותיות יותר מאלו שמכפתרות את החולצה עד למעלה. מהמחקר עולה שלנשים עם מחשוף יש יותר השפעה על העובדים - ובמיוחד על עמיתותיהן הנשים.

עוד באותו נושא

רוצה להיות מוזמנת לראיון? היפטרי מהז'קט בתמונה

לכתבה המלאה
מחקר מצא שנשים שבאות עם מחשוף לעבודה ייתפסו כחזקות יותר (צילום: ShutterStock)

עוד בנושא:

למה שינויים ארגוניים במקום העבודה מוציאים אותנו מדעתנו?

התוצאה הפתיעה את החוקרים שהאמינו שההשפעה תהיה בדיוק הפוכה, "ממצאים אלה מדגישים את מורכבות המסרים המועברים דרך הלבוש שלנו", אמרו החוקרים, "ברור לנו כי ללבוש פרובוקטיבי יכולות להיות השלכות שליליות, אולם הממצאים מראים ששילוב נכון של בגדים יכול גם להקרין עוצמה".

במחקר הראו לנחקרים תמונות של נשים במשרד וביקשו מהם לדרג אותן במונחים של יכולת ומנהיגות. נשים עם מחשוף, שהיו להן חמישה או שישה כפתורים פתוחים בחולצה, קיבלו ע"י הנחקרים ציונים גבוהים יותר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully