וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"גנבו לי כסף מהמגירה": ההסברים של בעלי האולמות להעלמת המס

27.8.2017 / 11:11

חוקרי מס הכנסה ערכו מבצע מיוחד ובדקו 271 בתי עסק ונותני שירותים בתחום השמחות ברחבי הארץ. 16% מהם לא רשמו הכנסותיהם כחוק והתירוצים היו שונים ומגוונים

אולם אירועים. ShutterStock
אולם אירועים/ShutterStock

מבקרי ניהול ספרים מכל משרדי מס הכנסה ברחבי הארץ, מתוגברים בחוקרי מס הכנסה, ערכו בשבוע שעבר מבצע ביקורות רחב היקף בבתי עסק בתחום האירועים בישראל. 271 נותני שירותים בענף השמחות והאירועים נבדקו במהלך היומיים בהם נערך המבצע ונתגלה כי 16% מבעלי העסקים לא רשמו את הכנסותיהם.

בעל אולם אירועים באזור המשולש, שנתפס באי רישום הכנסות ממספר אירועים בסך 163 אלף שקל טען להגנתו: "אני רושם רק רבע מההכנסה כי את שאר הכסף אני צריך לשלם לספקים שלי". בעל אולם אירועים אחר במשולש שלא רשם 47 אלף שקל הכחיש זאת וכך גם בעל אירועים בחיפה, שמתשאול לקוחותיו עלה כי לא רשם 46,400 שקל. הוא טען כי הלקוחות לא זוכרים כמה שילמו. באולם אירועים בבית שמש מצאו המבקרים כי לא נרשמו 31 אלף שקל ששולמו במזומן וכן 4 צ'קים מוסבים. המבקרים ראו את הלקוח יושב עם הבעלים במשרד ואת הכספים מוכנסים למגירה על ידי עובד באולם. העובד טען כי רק בעל הבית מקבל כספים וזה טען כי לא הספיק לרשום כי היה חייב ללכת. בעל אולם אירועים בבני ברק שנצפה מכניס למגירה 3,500 שקל ללא רישום טען כי זה התשלום למעצבת.

תיקיהם של שני מעצבי אירועים מנצרת שהודו כי לא רשמו 51 אלף שקלו-37 אלף שקל הועברו לחקירות להמשך טיפול. גם תיקו של רב המנהל חופות ורושם רק 300 שקל מהתשלום שמקבל מלקוחותיו הועבר להמשך טיפול, לאחר שטען כי יתרת התשלום מיועדת עבור המוניות. כשנשאל מדוע לא רושם את כל הכספים המשולמים ודורש הוצאות הסביר כי אינו רוצה להגדיל את ההכנסה. בעלת חנות לשמלות כלה במשולש שלא רשמה 3,400 שקל טענה כי "שמתי את הכסף במגרה ומישהו כנראה גנב אותו ולכן לא רשמתי".

עוד מצאו המבקרים זמר מנצרת שלא מנהל ספרים ולא רשם הכנסות של 60 אלף שקל. הזמר טען כי לא ידע שעליו לנהל ספרים. טענה דומה השמיע נגן מאזור הצפון, הגובה בשנתיים האחרונות 800 שקל להופעה ולא מנהל ספרים. לדבריו הוא מופיע מידי פעם ולא ידע שעליו לנהל ספרי עסק, "אתחיל מעכשיו". תשובה דומה השמיע מתופף בלהקה בצפון שלא רשם עשרות אלפי שקל. נגן אחר מהצפון שלא רשם 4,200 שקל ששולמו לו שבוע לפני הביקורת, טען שעוד לא יצא לו לרשום. זמר חתונות מהצפון שלא רשם סכום של 12 אלף שקל אמר לחוקרים כי "עוד לא ערכנו התחשבנות סופית".

בבדיקת חשבון בנק של שני צלמים שותפים מאזור המרכז נמצא כי לא רשמו 33 אלף שקל ואת האירוע שנצפו מצלמים ובגינו שולמו להם 6,000 שקל, לא רשמו ביומן ההזמנות. השניים הוזמנו למשרד והתברר שלאחד מהם אין כלל תיק במס הכנסה ובאשר לאי רישום ההכנסות טענו ש"פרח להם מהראש". צלם אירועים מבני ברק שלא רשם 2,000 שקל שקיבל משני לקוחותיו אמר "טעיתי".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully