התפוצצה העסקה למכירת 40% מסופר פארם לקרן CVC

בקרן CVC דרשו מסופר-פארם מעורבות משמעותית בניהול, ובעלי הרשת ליאון קופלר סירב לכך. כעת הרשת אינה מנהלת מגעים למכירה מול גוף אחר

  • סופר פארם
שני מוזס
סופר פארם (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

רכישת 40% ממניות סופר פארם לקרן CVC לא תצא לפועל, כך נודע ל"גלובס". קרן הפרייבט אקוויטי CVC, המנהלת נכסים בסך כ-52 מיליארד דולר, ניהלה בימים האחרונים מגעים מתקדמים לרכישה של 40% ממניות סופר-פארם, לפי שווי של כ-1.9 מיליארד שקל לרשת.

הרשת, שניהלה בימים האחרונים מגעים מול הקרן לא הצליחה להגיע להסכמות על ניהול השותפות. בקרן דרשו מסופר פארם מעורבות משמעותית בניהול, אולם ליאון קופלר, בעלי סופר-פארם, התנגד לכך. כעת הרשת אינה מנהלת מגעים למכירה מול גוף אחר, והבנקים, שרצו למכור את חלקם להישאר בינתיים עם חצי תאוותם בידם.

החלק שצפוי להימכר מורכב מ-15% שמצוי בידי קופלר ו-25% ממניות החברה שמוחזקות בידי בנק לאומי (15%) ודיסקונט (10%). רק בשבוע שעבר דווח כי CVC רכשה את חטיבת מוצרי בריאות האישה של טבע ב-703 מיליון דולר.

מטרת המכירה הייתה הרחבת הפעילות של סופר-פארם בחו"ל עם גורם בינלאומי, שכן הרשת מיצתה את עיקר פוטנציאל הצמיחה בשוק המקומי, אולם בעולם מדובר מבחינתה בפוטנציאל גדול בהרבה, ומטרת הייתה למצוא קרן שתראה פוטנציאל השבחה ויכולת לממש לאורך מספר שנים בחו"ל, ותסייע לה להתמודד במדינות בהן היא פועלת; סין ופולין, מול תאגידי ענק ורגולציה שונה.

הפעילות של הרשת נחשבת לייחודית בעולם בכך שהיא משלבת בית מרקחת, מחלקת קוסמטיקה ומחלקה כללית, לעומת רשתות המתמחות בתחומי פעילות ספציפיים, והיא חיפשה גורם גדול שיתמוך בשילוב הזה, כעת נראה שהפעילות של CVC שמחזיקה בין היתר ברשתות מהתחום בסין ובפולין עשויה הייתה לענות בדיוק על הצורך הזה, אולם היום מתברר כי העסקה לא תצא לפועל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully