וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צו עיכוב היציאה מהארץ נגד בני שטיינמץ הוארך בחודש

מלכה רדוזקוביץ

3.10.2017 / 14:15

נגד בני שטיינמץ, החשוד בשוחד ובהלבנת הון בגינאה וברומניה, הוצא לאחרונה צו עיכוב יציאה מהארץ עד 17 באוקטובר. שטיינמץ ביקש לבטל את הצו, אך נציג המשטרה ביקש להאריכו בחודשיים וחצי. ביהמ"ש: השתנו הנסיבות מאז הקביעה ביוני כי אין חשש לשיבוש

איש העסקים בני שטיינמץ החשוד בפרשת שוחד בין לאומית, 19 בדצמבר 2016. אביב חופי
בני שטיינמץ/אביב חופי

בני שטיינמץ, המיליארדר החשוד בשוחד ובהלבנת הון בגינאה וברומניה, נגדו הוצא צו עיכוב יציאה מהארץ עד ל-17 באוקטובר - התייצב היום (שלישי) לדיון אצל השופט עמית מיכלס בבית משפט השלום בראשון-לציון, בו ביקש, באמצעות עורכי דינו רונן רוזנבלום ונתי שמחוני, להסיר את מגבלת איסור היציאה. מעצרו ב-14 באוגוסט התרחש בדיוק לפני שאמור היה לצאת מהארץ לצורך עסקיו.

אתמול פורסם ב"גלובס" כי המשטרה והפרקליטות צפויות לסרב לבקשה ולטעון כי יציאתו של שטיינמץ מהארץ בשלב הנוכחי עלולה לפגוע בחקירה, וכי המשטרה רוצה לחקור עדים נוספים הקשורים בפרשה בחו"ל, ולטענתה אם שטיינמץ ייצא את גבולות ישראל, הוא עלול לשבש את החקירה.

בדיון היום הגיש אריאל פרידמן, נציג המשטרה, דוח סודי לבית המשפט, בעניין שתי הפרשות בעניינו של בני שטיינמץ. "אנו רוצים למצות את הזמן שנותר לנו. בתקופה של חודש וחצי עשינו פעולות דרמטיות בשני התיקים; יש לבני שטיינמץ דרכון צרפתי, הוא עתיר נכסים ויכול בנקל להגיע למקומות אחרים (אם ייצא מהארץ, מ' ר')".

עוד הצדיק נציג המשטרה את הבקשה גם ב"שיבושים רבים שהתגלו לאחרונה למהלך המשפט בחקירה החדשה". הוא הגיש מסמך לבית המשפט המפרט את פעולות השיבוש שנעשו לכאורה וביקש הארכת איסור היציאה בחודשיים וחצי, עד ליום 18.12.17.

נציג המשטרה ציין כי "אם הייתי יכול לבקש יותר, הייתי מבקש, אבל נדרש אישור של היועמ"ש לכך. מדובר בתקופה מינימלית הדרושה לביצוע הפעולות שיש חשש ממשי לשיבושן, שיבוש שכבר נעשה בארץ ובחו"ל כפי שניתן לראות בעדות של אותו בחור (המוזכר כנראה במסמך שהוגש לשופט, מ' ר')".

עו"ד נתי שמחוני, בא-כוחו של שטיינמץ, טען כי היחידה החוקרת למעשה מבקשת 360 יום שבו אסורה יציאתה מהארץ, וכי לא קיים לטענתו מקרה כזה. לדבריו, זה חוקי, אך כמעט ואין בזה שימוש. "בית המשפט קבע כי אין חשש לשיבוש, אבל רק כדי להפיג את חשש המשטרה שישבש - ניתן איסור היציאה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully