אחרי 21 שנה: דיסקונט חוזר לחלק דיבידנד

הבנק יחלק החל מהשנה הבאה עד 15% מהרווח הנקי מדי רבעון. יתר הבנקים הגדולים מחלקים 30%-50% מהרווח כדיבידנד

עירית אבישר
27/12/2017
מנכ"לית בנק דיסקונט, לילך אשר טופילסקי(צילום: גלובס, צילום: תמר מצפי)

אחרי 21 שנים, בנק דיסקונט חוזר לחלק באופן קבוע דיבידנד לבעלי מניותיו. בכך חוזרים באופן רשמי כל חמשת הבנקים הגדולים בישראל למדיניות חלוקת דיבידנד. הבנק, בניהולה של לילך אשר טופילסקי, קבע מדיניות דיבידנד ולפיה הבנק יחלק מדי רבעון דיבידנד בהיקף של עד 15% מהרווח הנקי. המדיניות תיכנס לתוקף החל מפרסום דוחות 2018, קרי ממאי בשנה הבאה.

כאמור, מזה מעל ל-20 שנה שהבנק לא חילק דיבידנד, למעט מקרה אחד באוקטובר 2008 בו חולק חד פעמית דיבידנד בגובה של 250 מיליון שקל. דירקטוריון הבנק בראשות יוסי בכר התכנס אתמול לאשר את תוכניות העבודה של דיסקונט לשנה הבאה, ובמסגרת זו אישר את מדיניות הדיבידנד החדשה.

בנק דיסקונט סבל לאורך השנים מיחס הון חלש, מה שלא אפשר לו חלוקת דיבידנד. בשנים האחרונות הבנק אמנם הגיע ליעדי ההון הרצויים, אך לא מיהר לחזור לחלוקת דיבידנד, והעדיף למקד את עודפי ההון בצמיחה אגרסיבית בתיק האשראי שהגיע אשתקד לשיעור דו ספרתי. יחד עם זאת בשוק ההון המשקיעים ציפו מזה זמן למדיניות דיבידנד, שכן דיסקונט הוא הבנק היחיד מבין הבנקים הגדולים שלא הודיע על מדיניות שכזו. בסופו של דבר בבנק הגיעו למסקנה שהגיעה העת לחזור ולחלק דיבידנד.

נציין כי שיעור החלוקה עליו הודיע דיסקונט הוא הנמוך מבין חמשת הבנקים הגדולים. המדיניות ביתר הבנקים עומדת על 30%-50% מהרווח הנקי. חלוקת הדיבידנד הצנועה יחסית בדיסקונט נועדה על מנת שהבנק יוכל לשלב בין המשך באסטרטגיית הצמיחה באשראי לבין דרישות ההון של בנק ישראל.

  • בנק דיסקונט

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully