האוצר אישר: תעש מערכות תימכר לאלביט ב-1.8 מיליארד שקל

כחלון: "הסיכום יאפשר בנייה של אלפי יח"ד באזורי הביקוש". ליברמן: "העברת מפעלי תעש לרמת בקע תביא לנגב אלפי מקומות עבודה והשקעות במיליארדים"

שירות גלובס
11/03/2018
שר האוצר משה כחלון בוועידת דה-מרקר, תל אביב 21 במרץ 2017. ראובן קסטרו
משה כחלון(צילום: ראובן קסטרו)

משרד האוצר הגיע להסכמה עם חברת אלביט מערכות על מכירת חברת תעש מערכות, לאחר מספר חודשים של משא-ומתן בהובלת החשב הכללי באוצר, רוני חזקיהו, ובהשתתפות רשות החברות הממשלתיות, אגף התקציבים, משרד הביטחון ורשות מקרקעי ישראל.

ההחלטה על הפרטת חברת תעש התקבלה על-ידי הממשלה עוד בשנת 2013. בעקבות הליך תחרותי שפרסמה הממשלה למכירת החברה, בו נותרה אלביט כמועמדת יחידה, ביקשה הועדה למכירת מניות המדינה מהחשב הכללי רוני חזקיהו לנהל משא-ומתן עם אלביט על תנאי המכירה. במסגרת המשא-ומתן הגיע החשב הכללי לסיכום עם אלביט, אשר אושר על-ידי הוועדה, לפיו תימכר החברה בתמורה לסך של 1.8 מיליארד שקל, ועוד 100 מיליון שקל תלויי תוצאות.

עוד במסגרת ההסכמות, תתחייב אלביט לפנות את מתחם רמת השרון ומתחמים נוספים באופן שיאפשר פיתוח של אלפי יחידות דיור בלב אזורי הביקוש ולהקים מפעלים ברמת בקע בנגב שיקדמו את התעסוקה והפיתוח באזור זה.

בסיכום נכללו גם הסכמות לגבי המשך התחרות בין התעשיות הביטחוניות הישראליות וכן הגנה על משרד הביטחון כלקוח מרכזי למוצרי תעש.

שר האוצר, משה כחלון, מסר היום (א'): "הסיכום שהושג היום ממשיך את מדיניות משרד האוצר לפינוי שטחים באזורי הביקוש לטובת הציבור. מעבר המפעלים לנגב יאפשר את בנייתן של אלפי יחידות דיור בלב אזורי הביקוש, לצד חיזוק התעשייה והתעסוקה בנגב".

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, מסר: "מערכת הביטחון היא המנוע החברתי והכלכלי הגדול במדינה, והעברת מפעלי תעש מרמת השרון לרמת בקע תביא לנגב אלפי מקומות עבודה והשקעות במיליארדים. יחד עם קריית המודיעין והתקשוב, אנו מקדמים פרויקטי ענק נוספים, בהם העברת יחידות מודיעין נוספות ובנייה מחדש של מחנות אימונים בהיקף של למעלה מ-2 מיליארד שקל. בחודשים האחרונים, בסיוע משרד הביטחון, הבטחנו את קיומו ואת הרחבתו של מפעל ביטחוני בערד, ואנו פועלים להביא מפעלים נוספים לנגב ולגליל. אני מבקש להודות לחשב הכללי, רוני חזקיהו, שעם כניסתו לתפקיד הוביל במקצועיות וביעילות את תהליך המכירה".

החשב הכללי באוצר, רוני חזקיהו, מסר: "במשא-ומתן האינטנסיבי שביצענו בחודשים האחרונים עמדו לנגד עינינו הנושאים הבאים: ההגנה על האינטרסים של משרד הביטחון, המשך פעילותה של תעש באמצעות עובדיה וחיזוק התחרות הבריאה בין התעשיות הביטחוניות. בסיכום הנוכחי באים לידי ביטוי נושאים חשובים אלה, כמו גם תוצאות כלכליות מצוינות עבור מדינת ישראל".

  • תעש
  • אלביט

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully