דוחות טובים לאלביט מערכות: "צבר ההזמנות בשיא כל הזמנים"

נשיא ומנכ"ל החברה הביטחונית, בצלאל מכליס: "הצגנו גידול של כמיליארד דולר בצבר ההזמנות ביחס לרבעון המקביל, ועלייה של 400 מיליון דולר לעומת הרבעון האחרון"

שירי חביב ולדהורן
29/05/2018
בנצי מכליס. צילום: תמר מצפי, גלובס
בצלאל מכליס(צילום: גלובס, צילום: תמר מצפי)

"היו לנו דוחות טובים. אלביט היא חברה בצמיחה ומציגה תוצאות יפות, וצבר ההזמנות שלנו הוא בשיא של כל הזמנים", אמר היום נשיא ומנכ"ל החברה הביטחונית אלביט מערכות, בצלאל (בוצי) מכליס, לאחר שהחברה פרסמה את דוחות הרבעון הראשון. מניית אלביט מערכות עולה בבורסה בת"א. החברה נסחרת במקביל גם בנאסד"ק, ושווי השוק שלה הוא 4.9 מיליארד דולר.

הכנסות החברה ברבעון הסתכמו בכ-819 מיליון דולר, צמיחה של 9.3% ביחס לרבעון המקביל. לפי כללי החשבונאות המקובלים (GAAP), הרווח הנקי הגיע ל-49.6 מיליון דולר, עלייה של 8.8%. על בסיס Non-GAAP, בנטרול סעיפים חשבונאיים שונים, הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות עלה ב-6.2% ל-54.9 מיליון דולר. צבר ההזמנות צמח ל-8 מיליארד דולר.

לדברי מכליס, "הצגנו גידול של כמיליארד דולר בצבר ההזמנות ביחס לרבעון המקביל, ועלייה של 400 מיליון דולר לעומת הרבעון האחרון. בסך הכול, נשארנו באותה רמת רווח באחוזים כמו ברבעון המקביל, למרות הקשיים שהיו לנו מכיוון שער החליפין שקל-דולר".

התפלגות המכירות לפי אזורי הפעילות מצביעה על עלייה במכירות בישראל, צפון אמריקה ואסיה-פסיפיק ביחס לרבעון המקביל, לצד ירידה באירופה.

ההכנסות בישראל הגיעו לכ-186 מיליון דולר, עלייה של 10.9%, ובצפון אמריקה הצמיחה ביחס לרבעון המקביל הגיעה ל-8.2%, וההכנסות הסתכמו ב-209 מיליון דולר.

"אני רואה הרבה מאוד הזדמנויות. מגמת הגידול בצבר מסמנת את הביקושים הגדולים בשוק, בעיקר בארה"ב, וגם באירופה ובאסיה-פסיפיק כתוצאה מעליית תקציבי הביטחון", אמר מכליס. "בכל המדינות האלה אנחנו יושבים עם חברות בנות ופורטפוליו מוצרים חזק, ואני חושב שמגמת הצמיחה תמשיך קדימה".

בחלוקה לפי קווי מוצר, המערכות המוטסות היוו 38% ממכירות החברה ברבעון, כ-311 מיליון דולר, עלייה של 7.1% לעומת הרבעון המקביל. מערכות התקשו"ב נמכרו ב-275 מיליון דולר, ירידה קלה של 1.4%.

עוד בוואלה!

מי שידך בין ירמי לאמדורסקי: כמה אתם מכירים את זמרי ישראל?

בשיתוף FRIENDS

רוצים לקבל את חדשות העסקים ישירות לסמארטפון? עכשיו גם בטלגרם - הצטרפו כאן

"הרבעונים הראשונים יותר חלשים"

אלביט ייצרה ברבעון תזרים שלילי מפעילות שוטפת, בסך כ-148 מיליון דולר, וסמנכ"ל הכספים יוסי גספר מסביר, כי "ראינו בשנתיים-שלוש האחרונות שהרבעונים הראשונים יותר חלשים מבחינה תזרימית, והרבעונים האחרונים יותר חזקים. זה אופי העסקים והתקציבים של הלקוחות. ברבעון הראשון היה קיטון משמעותי בספקים, ושילמנו לספקים שלנו הרבה דברים עם הסגירה של האספקות שלהם בסוף השנה, כשהתשלומים הם בדרך כלל ברבעון הראשון".

מכליס מוסיף, כי "השוק הוא עונתי. חלק גדול מהמזומן מגיע לקראת סוף השנה, ואנחנו משתמשים במאזן החזק שלנו כדי לעזור במימון עסקאות, כי נכון לנו לעשות את זה".

לחברה יש קרוב ל-1.7 מיליארד דולר בקופה. ברבעון השני היא רכשה את Universal Avionics מארה"ב תמורת 120 מיליון דולר, ובקרוב צפויה להיסגר עסקת תעש. על כך אמר מכליס, כי "אנחנו ממשיכים להגדיל השקעות במו"פ כדי לבנות את העתיד שלנו. בתחילת הרבעון השני קנינו את יוניברסל, עסקה שתומכת באסטרטגיה שלנו. הדיאלוג עם המדינה לגבי תעש ממשיך ומתקדם כמו שצריך. אלביט צומחת, גדלה, יש ביקושים בשווקים וזה יורד לשורה התחתונה".

  • אלביט מערכות

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully