העיקול על קופיקס הוסר בתמורה לערבות של 1.7 מיליון שקל

מדובר בסכסוך בין קופיקס לספיקת מוצרי הפלסטיק שלה, אימפופיקס. בית המשפט הסיר את העיקול שהוטל על קופיקס ועל ארבעת זכייני הרשת שלה, בתמורה לערבות בנקאית בהיקף של 1.7 מיליון שקל

  • קופיקס
שני מוזס
אבי כץ (צילום: גלובס, צילום: איל יצהר)

כיפופי הידיים בין קופיקס לספקית מוצרי הפלסטיק שלה, אימפופיקס נמשך: קופיקס הגישה אתמול בקשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב להסרת העיקול שהוטל עליה ועל ארבעת זכייני רשת בתי הקפה שלה, ול"גלובס" נודע כי בית המשפט נעתר לבקשה. כלומר, העיקול הוסר, ובמקומו קופיקס נדרשה לערבות בנקאית בהיקף של 1.7 מיליון שקל.

שופטת בית המשפט המחוזי בת"א נועה גרוסמן שהחליפה בטיפול בתיק את השופט עודד מאור החליטה להיעתר לבקשה, והסירה את צו העיקול הזמני על קופיקס ועל זכייניה. "לאחר ששקלתי, לבקשה החלופית להמרת העיקולים שהוטלו בתיק זה אצל כלל המחזיקים, בערבות בנקאית אוטונומית". עוד מציינת השופטת כי הערבות תהיה צמודה למדד מיום הטלת העיקול - ה-4 באפריל.

אבי כץ הגיב היום לדברים בשיחה עם "גלובס": "קופיקס מברכת על העובדה שבית המשפט החזיר את התביעה לפרופורציות האמיתיות שלה ובמקום 21 מליון שקל שנתבעו, אישר להסיר את העיקולים תמורת הפקדת ערבות בנקאית על סך של 1.7 מליון שקל. לקופיקס גרופ יכולת פיננסית איתנה המאפשרת לה לפרוע סכום כזה או אף גדול יותר באם תידרש לכך. יש לזכור כי מדובר בהליך מקדמי בלבד ולאחר שמיעת ההוכחות יתברר שגם אותם טענות בגין 1.7 מיליון שקל הן לא כלום".

אתמול נחשף ב"גלובס" כי שופט בית המשפט המחוזי בת"א עודד מאור אישר להרחיב את העיקול הזמני שהוטל על קופיקס בסכום של 1.7 מיליון שקל לארבעה מהזכיינים שלה. זאת, לאחר שלפי הבקשה, חמשת מקורות העיקול שקבע בית המשפט, בהם הגופים המעמידים אשראי לקופיקס - בנקים וחברות אשראי - וגם רשת רמי לוי, שבתחילת השנה הודיעה על רכישת 20% ממניות קופיקס, הודיעו כל אחת בנפרד כי לא ניתן לעקל מהם כספים או נכסים שקשורים לחברה.

לאור התשובות הללו, פנתה אימפופיקס, ספקית הכוסות ומוצרי הפלסטיק של הרשת, בבקשה לבית המשפט להרחיב את צו העיקול על הכספים שהזכיינים של רשת בתי הקפה מעבירים לקופיק . "אורבן קופיקס וסופר קופיקס מסכלות את תשלום החוב שלהן לאימפופיקס", טוען דקל בן לולו, בעלי החברה בבקשה שהוגשה לבית המשפט, ומוסיף כי "לא נראה שקיים מקור לסילוק החובות".

אימפופיקס, היא ספקית הכלים חד-פעמיים של רשת בתי הקפה של קופיקס היא עוסקת ביבוא מוצרי נון-פוד מסין ועד לאחרונה סיפקה לרשת בתי הקפה של קופיקס מוצרים מתכלים כמו כוסות, קשים, בוחשנים ועוד, וכן סיפקה לרשת הסופרמרקטים סחורה שאינה קשורה למזון.

טוב לדעת (מקודם)

עלייה בכמות התקפי לב בקרב נשים. מה ניתן לעשות?

לכתבה המלאה

רוצים את חדשות העסקים ישירות לסמארטפון? עכשיו גם בטלגרם - הצטרפו כאן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully