פוקס השלימה את רכישת רשת מוצרי התינוקות שילב

פוקס שילמה כ-36 מיליון שקל בתמורה למחצית מהחברה. ב-2017 עלה הרווח הגולמי של שילב ב-6% ביחס לשנה קודמת והגיע ל-144 מיליון שקל

  • פוקס
  • שילב
שירות גלובס
שילב (צילום: (צילום: גני לוי))

רשת פוקס הודיעה הבוקר (ג') כי עסקת הרכישה של שילב הושלמה. החברה רכשה 50% מרשת מוצרי התינוקות שילב מידי רונן אלעד בכ-31 מיליון שקל. 5 מיליון שקל נוספים ישולמו בהתאם למנגנון שסוכם בין הצדדים.

מדובר בעסקה הכוללת שתי חברות-אחיות בהן מחזיק אלעד באופן מלא: חברת שסק שירותי ספקים לאם לתינוק ולילד; וחברת שילב שיווק ישיר לבית היולדת.

במסגרת הדיווח על ההסכם בין פוקס, שבשליטת המנכ"ל הראל ויזל, לבין אלעד, פוקס חשפה את תוצאותיה הכספיות של שילב בשנתיים החולפות (2016-2017), בהן הציגה מחזור מכירות של כ-260 מיליון שקל בשנה.

ב-2017 עלה הרווח הגולמי של שילב ב-6% ביחס לשנה קודמת והגיע ל-144 מיליון שקל, תוך שיפור שיעורו מהמכירות, והרווח התפעולי קפץ ב-19% ליותר מ-15 מיליון שקל. בשורה התחתונה עלה הרווח הנקי של שילב ב-2017 ב-4% והתקרב ל-9 מיליון שקל.

איש העסקים רונן אלעד השלים את רכישת שילב בחודש פברואר האחרון, בסיוע מימון בהיקף של כ-25-30 מיליון שקל שהעמידה לו קרן ההשקעות ארבל של אמיר הסל וגבי לב, והעסקה כעת עם פוקס מאפשרת לו לבצע אותה כמעט מבלי להוציא כסף מכיסו ברכישה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully