אושר חוק משק החשמל: הרפורמה בחח"י יוצאת לדרך

בעיקרי הרפורמה הוחלט על מכירת חלק מאתרי הייצור של החברה, הוצאת ניהול המערכת מהחברה, הקמת שני מחז"מים חדישים על ידי החברה, פתיחת מקטע אספקת החשמל לתחרות, ויצירת מתווה התייעלות, שבמהלכו יפרשו 1,800 עובדים

  • חברת החשמל
גלובס
תחנת אורות רבין (צילום: רויטרס)

הלילה עבר בקריאה שנייה ושלישית החוק שמסדיר את עיקרי הרפורמה הגדולה ביותר שבוצעה אי פעם במשק הישראלי: הרפורמה בחברת החשמל.

בעיקרי הרפורמה, כפי שעברה הלילה במסגרת החוק, הוחלט על מכירת חלק מאתרי הייצור של החברה, הוצאת ניהול המערכת מהחברה, הקמת שני מחז"מים חדישים על ידי החברה, פתיחת מקטע אספקת החשמל לתחרות, ויצירת מתווה התייעלות, שבמהלכו יפרשו 1,800 עובדים, נוספים ל-1,000 שכבר פרשו לאחרונה. כחלק מהרפורמה שכבת הניהול הבכירה תעבור לחוזים אישיים, מערכות ההולכה והחלוקה יישארו בחברה כמונופול טבעי, ויושקעו בהן מיליארדי שקלים בשדרוג ובשיפור מערך השירות ללקוחות החברה.

יפתח רון טל, יור דירקטוריון חברת החשמל: "עשינו היסטוריה לטובת מדינת ישראל, המשק הישראלי ואזרחי המדינה. כל אזרח במדינת ישראל יהנה מההשקעה בתשתיות, פתיחת השוק לתחרות וההתייעלות בחברת החשמל. כל אלה לא רק יתרמו ליציבות המשק בטווח הקצר, אלא יביאו לצמיחה ולהורדת יוקר המחייה בישראל בשנים הבאות".

עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמל: "משק האנרגיה הישראלי וחברת החשמל יוצאים לדרך חדשה. האתגר האמיתי לפנינו יישום הרפורמה, צעד אחר צעד, תוך שמירה על איכות גבוהה של המוצר החיוני אותו אנו מספקים".

בהמשך לאישור חוק משק החשמל, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן מסר לפני זמן קצר כי: "אחרי עשרות שנים ונוסחאות שלא נתנו מענה אמיתי לאתגרים, היום סוף סוף אפשר לברך על המוגמר. הרפורמה הגדולה במשק יוצאת לדרך, תוך שמירה על האיתנות הפיננסית של חברת החשמל ודאגה לזכויות העובדים. בזכות האחריות הרבה שהפגינו עובדי חברת החשמל בתהליך, הצלחנו להגיע לרפורמה טובה ומאוזנת וכתוצאה מכך כל הציבור הישראלי ירוויח משק אנרגיה יעיל ומתקדם יותר".

עוד באותו נושא

שטייניץ על רפורמת החשמל: "אין יותר שאלטרים בישראל"

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully