דוח חזק לדיסקונט; יוצא בתוכנית ייעול לפרישת 200 עובדים

הבנק הצליח להגיע לתשואה דו-ספרתית של 11% ברבעון על רקע ירידה בהפרשות להפסדי אשראי וצמיחה בהכנסות.יגיש בימים הקרובים מתווה הצעה לרכישת דקסיה ישראל

  • בנק דיסקונט
עירית אבישר
מנכ"לית בנק דיסקונט, לילך אשר טופילסקי (צילום: גלובס, תמר מצפי)

בנק דיסקונט פרסם הבוקר (ד') דוח חזק לרבעון השני של 2018. הבנק, בניהולה של לילך אשר-טופילסקי, הרוויח ברבעון השני 423 מיליון שקל, עלייה של 55.5% לעומת הרבעון המקביל. הבנק אף הצליח להגיע לתשואה דו-ספרתית של 11%, הישג הנחשב לנדיר עבורו.

במקביל לפרסום הדוח הודיע דיסקונט כי ייצא בתוכנית התייעלות חדשה, במסגרתה יאפשר לכ-200 עובדים לפרוש עד סוף שנת 2018. התכנית כוללת פיצויים מוגדלים של עד 260% ועלותה מוערכת בכ-230 מיליון שקל, כלומר עלות ממוצעת של 1.15 מיליון שקל לעובד. תוכנית זו מצטרפת לתוכניות התייעלות קודמות שביצע הבנק בשנים האחרונות, ושסייעו לו לשפר משמעותית את יחס היעילות שלו, שהיה נחשב לחלש מאד, אולם נכון לסוף יוני עמד היחס על 68%.

לתוצאות הטובות תרמה ירידה משמעותית בהפרשות להפסדי אשראי - סעיף שהיווה נקודת תורפה של דיסקונט בשנים האחרונים. היקף ההפרשות ברבעון השני עמד על 129 מיליון שקל, ירידה של 39% לעומת ההפרשות ברבעון המקביל.

בנוסף לכך ההכנסות מפעילות ליבה צמחו: הכנסות המימון עלו בקרוב ל-9% בזכות מדד המחירים והגידול בתיק האשראי. בסוף יוני הסתכם תיק האשראי ב-156.5 מיליארד שקל, עליה של 5.2% מתחילת השנה. בין המגזרים השונים בלט מגזר המשכנתאות שצמח בשיעור של 12% בהשוואה לרבעון המקביל. עוד נציין כי ההכנסות מעמלות זינקו ביותר מ-7% ל-709 מיליון שקל ברבעון.

במקביל לפרסום הדוחות הודיע דיסקונט כי בכוונת הבנק להגיש בימים הקרובים הצעה בלתי מחייבת בנוגע למבנה העסקה לרכישת מניות דקסיה ישראל, וזאת כחודש לאחר ששלח מכתב כללי ובו הציע לרכוש את הבנק.

עוד באותו נושא

דוחות חזקים לבנק לאומי; יחלק דיבידנד בסך 361 מיליון שקל

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully