נובל אנרג'י מכרה מניות תמר פטרוליום בכ-100 מיליון דולר

מדובר בנתח של כ-57% מסך ההחזקה של נובל אנרג'י בחברה . המניות נמכרו למשקיעים מוסדיים במחיר של 15.50 שקל למניה, הנחה של 7.5% על מחיר המניה בפתיחת המסחר אתמול

  • נובל אנרג'י
קובי ישעיהו
מאגר תמר (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

חברת נובל אנרג'י , המחזיקה בכ-43% ממניות תמר פטרוליום, ניצלה קפיצה של קרוב ל-30% במניה מתחילת אוגוסט ועד לאמצע ספטמבר ומכרה אתמול למשקיעים מוסדיים (בעיקר חברות ביטוח וקופות גמל) מניות של החברה בכ-100 מיליון דולר.

מדובר בנתח של כ-57% מסך ההחזקה של נובל אנרג'י בחברה. המניות נמכרו במחיר של 15.50 שקל למניה, הנחה של 7.5% על מחיר המניה בפתיחת המסחר אתמול.

הפצת המניות בוצעה על ידי ברק קפיטל ולידר חיתום.

תמר פטרוליום הוקמה במהלך 2017 על ידי קבוצת דלק ונובל אנרג'י כחברה ייעודית לצורך רכישת 9.25% מהזכויות במאגר תמר ובחודש יולי אשתקד גייסה בהנפקת אג"ח סכום ענק של כ-650 מיליון דולר (כ-2.4 מיליארד שקל) ומאוחר יותר עוד 200 מיליון דולר בהנפקת מניות.

לאחר מכן גייסה החברה עוד כספים ורכשה עוד 7.5% מהמאגר כך שכיום היא מחזיקה ב-16.75% מהזכויות עליו.

מאז ההנפקה רשמה תמר פטרוליום ירידה של כ-15%, בין השאר על רקע חששות מהצטמקות תזרים המזומנים המגיע מתמר בשנים הקרובות, ושוויה בבורסה עומד היום על כ-1.45 מיליארד שקל.

אתמול דיווחו נובל אנרג'י וקבוצת דלק של יצחק תשובה (באמצעות דלק קידוחים), כי חתמו על הסכם, ביחד עם חברת East Gas המצרית, לרכישת 39% ממניות EMG תמורת 518 מיליון דולר.

בבעלות EMG צינור ימי להולכת גז טבעי באורך של כ-90 ק"מ, המחבר בין אשקלון למערכת ההולכה המצרית באזור אל-עריש, וזאת לצורך הזרמת גז טבעי. לאחר השלמת העסקה יוכלו דלק ונובל לקדם את יצוא הגז הטבעי ממאגרי "תמר" ו"לוויתן" למצרים, בעקבות עסקה שחתמו עם חברת דולפינוס המצרית, לאספקת גז בהיקף של 64BCM במשך 10 שנים החל מהשנה הבאה, בהיקף מוערך בכ-15 מיליארד דולר.

את המניות ב-EMG (כאמור 39% מהחברה) תרכוש EMED - חברה בבעלות משותפת של דלק קידוחים (25%), נובל אנרג'י (25%) ואיסט גז המצרית (50%). המניות הנרכשות כוללות בעיקר את חלקם של חברת ההחזקות אמפל, שקרסה תחת שליטתו של יוסי מימן (כ-12% מ-EMG); חברת מרחב הפרטית של מימן (8.2%); המיליארדר האמריקאי סם זל (כ-12%) וגופים מוסדיים מישראל (כ-4.5%).

חלקה של דלק קידוחים בהשקעה עומד על 185 מיליון דולר, נובל אנרג'י תשלם 185 מיליון דולר, ואת היתרה תשלם איסט גז המצרית.

עוד באותו נושא

דלק קידוחים ונובל אנרג'י ירכשו החזקות בצינור EMG

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully