שר האוצר בחר במשה ברקת לתפקיד הממונה על שוק ההון

ברקת כיהן בעבר ראש מחלקת תאגידים ברשות ניירות ערך וכיו"ר הפניקס שבשליטת יצחק תשובה. אמש פרס את משנתו המקצועית במאמר מיוחד לגלובס: "תפיסת בניית הכוח בה דגלתי תמיד היא שמי שניחן בעוצמה פנימית לא צריך להיות גס-רוח כדי להשיג תוצאות"

גלובס
08/10/2018
משה ברקת. צילום:תמר מצפי, גלובס
משה ברקת(צילום: גלובס, צילום:תמר מצפי)

שר האוצר, משה כחלון, החליט למנות את משה ברקת לממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון. זאת, לאחר שוועדת האיתור בראשות מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, שבה היו חברים המשנה ליועץ המשפטי לממשלה מאיר לוין, הפרופ' גבריאלה שלו, יו"ר רשות ניירות ערך לשעבר, הפרופ' שמואל האוזר ומנהל מינהל הסגל הבכיר בנציבות שירות המדינה מר אילן רם, סיימה את עבודתה והחליטה להמליץ בפניו על שני מועמדים שלדעתה נמצאו כמתאימים וראויים ביותר לכהן בתפקיד.

בהודעה שפרסם האוצר נאמר כי "הוועדה קבעה כי כל אחד מהמועמדים ניחן בנקודות חוזקה ייחודיות ושונות זו מזו: בני שיזף, שלו ניסיון רב בניהול בתחום הביטוח והבנה מעמיקה של ענף החיסכון ארוך טווח. ומשה ברקת שניהל חברות גדולות ולו ניסיון ברגולציה ועבודה ממשלתית לאור ניסיונו כמנהל מחלקת תאגידים ברשות לניירות ערך".

דוברת האוצר הוסיפה כי "לאחר ששר האוצר בחן את שני המועמדים ואת מכלול ההיבטים הכרוכים במינוי מנהל רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, הוא החליט למנות לתפקיד את משה ברקת. בהחלטתו נתן שר האוצר משקל רב ליכולותיו וניסיונו הרב של ברקת בתחום הפיננסים על כלל היבטיו, ובהם חשבונאות, רגולציה, ניהול סיכונים אשראי והשקעות. זאת לצד יתרונו המובהק ביכולת להוביל תהליכים ובניהול עובדים והנעתם. במסגרת זו נתן שר האוצר גם משקל לאופן שבו מילא ברקת את תפקידיו האחרונים כיו"ר הפניקס החזקות והפניקס ביטוח וכחשבונאי ראשי ברשות ניירות ערך".

"עוד נתן השר משקל לניסיון שצבר מר ברקת בהובלת תהליכים אסטרטגיים ובראייה כלכלית רוחבית. שר האוצר התרשם כי יכולות אלה של מר ברקת יאפשרו לו למלא את תפקיד מנהל רשות שוק ההון בצורה המיטיבה ביותר ולעמוד בפני האתגרים שהרשות צפויה לעמוד בהם בשנים הקרובות".

משה ברקת, המכהן כיום כיועץ בכיר לגופים פיננסיים בתחום הבנקאות להשקעות, שימש קודם לכן כיו"ר הפניקס החזקות והפניקס ביטוח, וכן כדירקטור בחברות דלק, דלק אנרגיה ואלעד אירופה. לפני כן כיהן ברקת כמנהל מחלקת תאגידים וכחשבונאי ראשי ברשות ניירות ערך.

ברקת הוא רואה חשבון מוסמך וד"ר למנהל עסקים מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק, תואר שני מאוניברסיטת קולומביה, תואר שני נוסף במנהל עסקים בהתמחויות מימון וביטוח ובעל תואר ראשון בחשבונאות וחקר ביצועים מאוניברסיטת תל אביב.

שר האוצר משה כחלון אמר כי הוא "מבקש להודות לחברי וועדת האיתור בראשות מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, על עבודה מאומצת, יסודית ומקצועית נטולת פניות שנעשתה תוך התעלמות מרעשי הרקע שרחשו סביב מינוי חשוב זה. ואני מאחל למר ברקת הצלחה רבה בתפקיד".

ברקת פרש את משנתו בטור מיוחד שפורסם ב"גלובס" אתמול, בו כתב בין היתר כי "תפיסת בניית הכוח בה דגלתי לאורך כל הקריירה שלי, גם בתפקידי כמנהל מחלקת תאגידים ברשות ניירות ערך וגם היום, היא שרגולטור - כמו כל מנהל - צריך קודם כל להיות אדם. אדם מכבד, מקשיב ולא מתלהם ומתנשא אפילו ובעיקר כלפי מפוקחיו. התנהגות כזו לא הופכת אותנו להיות חלשים. ההיפך הוא הנכון, מי שניחן בעוצמה פנימית לא צריך להיות גס-רוח והתנהלות כדי לפעול כראוי ולהשיג תוצאות".

עוד באותו נושא

סלינגר: נשים נפגעות מאי העלאת גיל הפרישה שלהן ל-64

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully