שאול קוברינסקי נבחר ליו"ר החדש של בנק דיסקונט

קוברינסקי, לשעבר יו"ר ומנכ"ל נובולוג, יחליף את יוסי בכר שמסיים את הקדנציה בסוף השנה. הוועדה למינוי דירקטורים בבנק ישראל ניסתה לפני מספר חודשים להצניח לתפקיד את ירום אריאב

עירית אבישר
שאול קוברינסקי (צילום: גלובס, צילום: תמר מצפי)

שאול קוברינסקי ימונה ליו"ר הבא של בנק דיסקונט. היום (ב') בצהריים התכנס דירקטוריון הבנק ובחר בקוברינסקי, שיחליף בתפקיד את יוסי בכר, הסוגר בסוף השנה קדנציה של 9 שנים. קוברינסקי התמודד על התפקיד מול הדירקטורים רו"ח ראובן אדלר ויעקב ליפשיץ.

הניסיון של קוברינסקי מגיע בעיקר מתחום התעשייה. בין היתר, הוא כיהן כמנכ"ל חברת אורדן תעשיות, היה מבעלי קבוצת פארם אפ וכיהן עד השנה שעברה כיו"ר ומנכ"ל חברת הלוגיסטיקה לשוק הרפואי נובלוג, שהונפקה לפני כשנה. קוברינסקי כיהן גם בתפקידים שונים בהתאחדות תעשייניים והיה חבר בבית הדין להגבלים העסקיים.

קוברינסקי מכהן כדירקטור בדיסקונט מזה כ-4 שנים, כך שמצד אחד הוא הספיק להכיר את הבנק, ומצד שני הוא לא מהדירקטורים הוותיקים ויוכל לכהן בתפקיד במשך כ-5 שנים נוספות (משך הכהונה של דירקטור בבנק ללא גרעין שליטה הוא 9 שנים).

מועמדתו של קוברינסקי לתפקיד היו"ר פורסמה לראשונה ב"גלובס" בחודש מארס האחרון. כבר אז הוא החל להתכונן למירוץ ושוחח עם דירקטורים בבקשה לקבל את תמיכתם, שאכן הגיעה היום. במסגרת המירוץ לתפקיד ניסתה הוועדה למינוי דירקטורים של בנק ישראל להצניח מועמד לתפקיד היו"ר, והציע לתפקיד את ירום אריאב, לשעבר מנכ"ל משרד האוצר, אליו פנתה הועדה ביוזמתה. אולם אריאב לא עבר את המשוכה הראשונה בדרך לתפקיד - אסיפת בעלי המניות של הבנק לא בחרה בו לתפקיד דירקטור. על כן במירוץ נותרו רק מועמדים פנימיים מתוך הדירקטוריון.

קוברינסקי נכנס לתפקיד יו"ר דיסקונט בטיימינג חיובי. הבנק, שהיה לאורך השנים מנומנם וסבל מיחס יעילות חלש במיוחד ומשחיקה בנתח השוק, עבר בשנים האחרונות מהפיכה. כיום הוא בנק צומח, ששיפר מאד את שיעורי הרווחיות שלו, ואף הפך לבנק רעב, שבימים אלה מבקש לרכוש את בנק דקסיה בכדי להתרחב במגזר הפעילות בשלטון המקומי.

את המהפכה בדיסקונט מובילה המנכ"לית לילך אשר-טופילסקי, שמונתה לתפקיד על-ידי בכר, הייתה עמו ביחסים טובים ונהנתה מגיבוי שלו לפעילותה בבנק. השאלה היא האם היחסים החיוביים והתמיכה יימשכו גם עם היו"ר החדש. העובדה שקוברינסקי הוא כבר חלק מדירקטוריון דיסקונט שגיבה את אשר-טופילסקי בשנים האחרונות, עשויה לרמז על כך שהגיבוי ממנו היא נהנתה יישמר.

עוד באותו נושא

דוח חזק לדיסקונט; יוצא בתוכנית ייעול לפרישת 200 עובדים

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully