וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: המעו"ף עלה ב-0.9%

אלי דניאל

9.12.2002 / 16:59

השחרים ננעלו בעליות של עד 2%; כור ירדה ב-4.5%; מחזור נמוך של 175 מיליון שקל; המסחר במניית תים הופסק

אחרי הירידות החדות אתמול, שבה היום הבורסה של תל אביב להיסחר במגמה חיובית וננעלה בעליות שערים של כ-1% במדדים המובילים, תוך מחזור נמוך של כ-175 מיליון שקל.

המסחר היה חיובי לאורך כל שעות היום כאשר המדדים נעו בין עליות של 0.5% לעליות של כ-1% והושפעו מהיחלשות הדולר (שתמכה במגמה החיובית בשוק), מחד, ומהירידות בבורסות אירופה ובחוזים על הנאסד"ק, שמיתנו את העליות.

מדד המעו"ף נסגר בעלייה של 0.9% לרמה של 363.87 נקודות ומדד תל אביב 100 עלה ב-0.9% לרמה של 356.14 נקודות. התל-טק, שאתמול איבד למעלה מ-3%, תיקן היום בעליות של כ-1.3%.

הדולר נסחר בסיום המסחר בשוק המניות ברמה של 4.685 שקלים, הנמוכה בכ-0.55% לעומת הרמות של 4.712 שקלים בהן נסגר אתמול במסגרת אופציות השקל-דולר. רמה זו נמוכה בכ-0.3% לעומת השער היציג בו נקבע הדולר ביום שישי. השחרים הגיבו להיחלשות הדולר בעליות נאות של עד 2% בטווחים הארוכים. התשואות בטווח הארוך ירדו לרמות של כ-11.05%.

מניית אלביט מערכות עלתה ב-1.8% במחזור של 18 מיליון שקל - הגבוה בבורסה. החברה הודיעה הבוקר כי זכתה בחוזה של משרד הביטחון לאספקת מערכות ניהול קרב לצוותי קרב גדודיים של צה"ל. היקף השלב הראשון של הפרויקט הוא כ-30 מיליון דולר.

מניית חברת תים ננעלה בעלייה של 11.2% לאחר שהבורסה החליטה להפסיק את המסחר בנייר בשעות הצהריים. העליות החריגות במניה נרשמו על רקע הפרסומים לפיהם החברה מתכוונת לחלק את אחזקותיה בחברה המוחזקת טי.טי.איי (43%) כדיווידנד בעין למחזיקי המניות. שווי האחזקה של תים ב-TTI מסתכם בכ-23 מיליון דולר, גבוה מהשווי לפיו נסחרת תים בתל אביב. המשמעות היא שתים תבצע חלוקת דיווידנד בתשואה ברוטו של יותר מ-100% למניה, ולכן העליות החדות בשערה של מניית תים.

תים הוציאה בצהריים הודעה לאקונית לפיה אחרי הצהריים יתכנס דירקטוריון החברה לצורך דיון באפשרות שינוי המבנה של החברה. החברה מסרה כי היא תפרסם דיווח מיידי בעניין לאחר ישיבת הדירקטוריון. ההודעה לעיל לא סיפקה את הנהלת הבורסה, שהחליטה לא לחדש את המסחר במניה עד שלא תפרסם הודעה מפורטת.

מניות קבוצת אי.די.בי, שאתמול ננעלה בירידות חדות של יותר מ-2%, נסחרו היום במגמה חיובית. מניית אי.די.בי אחזקות עלתה ב-0.7% ואי.דיבי פיתוח עלתה ב-1.2%. מניית כלל תעשיות רשמה עלייה של 0.2% ודסק"ש עלתה ב-2.3%. נראה שמניית דסק"ש מגיבה לידיעה הבוקר בעיתון "הארץ" לפיה בעלי המניות בחברת הסלולר סלקום - בה מחזיקה דיסקונט השקעות 25% - דנים בימים אלה באפשרות לחלק דיווידנד בהיקף של מאות מיליוני שקלים.

מניות כור ומבני תעשיה המשיכו בסנטימנט השלילי שהציגו אתמול. מניית כור, שאתמול איבדה 6.5%, נפרדה היום מעוד 4.5% ומבני תעשיה ירדה ב-4.4% והשלימה ירידה של כ-6% ביומיים האחרונים. שתי המניות התממשו בימים האחרונים, לאחר שבשבועות האחרונים רשמו עליות חדות כחלק מהמאבק בבורסה לקראת קביעת מדד המעו"ף ב-15 לדצמבר. נראה שאולי בעלי המניות שלהן הבינו שהקרב כבר אבוד ולכן הירידות החדות.

מניית אגיס, שככל הנראה תיכנס בעדכון הקרוב למעו"ף על חשבונן של כור או מבני תעשיה רשמה היום עליות של 2%. המניה עלתה אתמול ב-1.4% לאחר שהודיעה כי קיבלה אישור FDA לשיווק מיידי של תרופה טופיקלית לטיפול בזיהומי עור. התרופה אמורה להתחרות בתרופה עם מחזור מכירות שנתי של כ-70 מיליון דולר, ובאגיס ממתינים לאישור ה-FDA לשיווק התרופה כתחליף גנרי לתרופה המקורית.

מניית תדיראן קשר, טיפסה ב-2%. החברה הודיעה היום כי זכתה בחוזה בהיקף של כ-13.2 מיליון דולר במסגרתו תספק מערכות ציוד קשר טקטי למדינה באמריקה הלטינית.

לעומתה, מניית שופרסל, שאתמול ירדה ב-2.4%, נפרדה היום מעוד 1%. המניה זכתה אתמול להמלצה שלילית מבנק הפועלים. האנליסטית רחלי גרשון מותירה למניה המלצת "החזק" ומפחיתה לה את מחיר היעד מ-13.5 ל-11 שקל - מחיר הגבוה בכ-11% ממחירה של המניה בבורסה.

בבנק הפועלים מעריכים כי המצב הכלכלי הקשה, שפגע בכוח הקנייה של הצרכן, לצד המצב הבטחוני הרעוע, ימשיכו להעיב בתקופה הקרובה על התוצאות הכספיות של רשתות השיווק. בסיכום שנת 2002 צפויה שופרסל להציג יציבות בהכנסות ברמה של כ-6.9 מיליארד שקל, וירידה של כ-37% ברווח השנתי לכ-129 מיליון שקל. הרווח החזוי לרבעון הרביעי הוא 24 מיליון שקל - 56% פחות מהרווח ברבעון המקביל.

מניית חיון נפלה ב-29.4% במחזור של כ-26 אלף שקל. הירידות במניה נרשמו לאחר שהחברה הודיעה כי קיבלה הודעה מחברת אבנט, לפיה האחרונה מבטלת את מזכר ההבנות למיזוג בין שתי החברות בשל גורמים שאינם קשורים לחיון. בעלי השליטה באבנט, בראשות יהודה זיסאפל היו אמורים לקבל כ-31% ממניות חיון, אולם לבסוף החברה החליטה לסגת מההסכם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully