מזרחי טפחות מסכם רבעון חיובי: זינוק של יותר מ-70% ברווח הנקי

בדוחות הרבעון השלישי של הבנק נרשם רווח נקי של 454 מיליון שקל. במקביל הודיע מזרחי טפחות כי על רקע חקירת משרד המשפטים בארה"ב, הוא לא יחלק דיבידנד בגין רווחי הרבעון

אביב לוי
13/11/2018
אלדד פרשר. צילום: איל יצהר, גלובס
אלדד פרשר(צילום: גלובס, צילום: איל יצהר)

בנק מזרחי טפחות סיכם הבוקר (ג') את הרבעון השלישי במגמה חיובית, עם רווח נקי של 454 מיליון שקל, המשקף קפיצה של יותר מ-70% ביחס לרווח הנקי ברבעון המקביל של 2017 שהסתכם ב-261 מיליון שקל והושפע אז לשלילה מהוצאות שכר חד-פעמיות בהיקף של כ-160 מיליון שקל.

בסיכום תשעת החודשים הראשונים של השנה רווחי מזרחי טפחות רשמו שיפור מתון של כ-2% והגיעו לרף של 1 מיליארד שקל, וזאת אחרי שמוקדם יותר השנה ביצע הבנק הפרשה של 425 מיליון שקל (כ-117 מיליון דולר) בגין חקירת משרד המשפטים בארה"ב.

במקביל לדוחות הודיע מזרחי טפחות כי על רקע חקירת משרד המשפטים בארה"ב, הוא לא יחלק דיבידנד בגין רווחי הרבעון השלישי.

במזרחי טפחות מציינים כי הרווח הרבעוני משקף תשואה על ההון במונחים שנתיים של 13.4%, לעומת 8% ברבעון המקביל אשתקד, וכי רווחי ינואר-ספטמבר משקפים תשואה על ההון במונחים שנתיים של 9.7%, לעומת 10.1% בתשעת החודשים הראשונים בשנה שעברה. בסיכומה של 2017 כולה התשואה על ההון שהציג מזרחי טפחות עמדה על 10.2%.

בבנק המנוהל על-ידי אלדד פרשר מציינים כי בין הגורמים המרכזיים שהשפיעו על רווחי הבנק לרבעון השלישי הייתה עלייה של כ-25% בהכנסות המימון של הבנק, וכן כי רמת ההכנסות הושפעה גם ממדד המחירים לצרכן, שעלה מתחילת השנה ועד סוף ספטמבר ב-1.1%, לעומת 0.2% בתקופה המקבילה.

האשראי לציבור נטו של מזרחי טפחות הסתכם בסוף חודש ספטמבר בכ-190 מיליארד שקל, צמיחה של יותר מ-6% עם תוספת של יותר מ-11 מיליארד שקל לעומת התקופה המקבילה, כשבבנק הוסיפו כי תיק האשראי העסקי צמח ברבעון השלישי בכ-12%. סך הכנסות הבנק צמחו בכ-8% והגיעו ל-1.7 מיליארד שקל.

אלדד פרשר, מנכ"ל מזרחי טפחות מסר כי "נתוני הרבעון השלישי משקפים את המשך הצמיחה בפעילות הבנק, בתוואי התכנית האסטרטגית, תוך הצגת שיעורי גידול במרבית סעיפי המאזן, בהכנסות וברווחיות".

עוד באותו נושא

הרווח הנקי של בנק לאומי צמח ב-14% ברבעון השלישי

לכתבה המלאה
  • בנק מזרחי טפחות

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully