למרות הצלילות: וורן באפט רוכש עוד מניות בנקים וטכנולוגיה

המידע נחשף בטופס 13-F שמגישה ברקשייר התאוויי, שבבעלות באפט, מדי רבעון לרשות ני"ע של ארה"ב (SEC). הגדלת פוזיציות המניות בשני המגזרים, טכנולוגיה ובנקים, מתרחשת דווקא בשבוע נרשמו בהם ירידות שערים

גלובס
15/11/2018
וורן באפט, מנכ"ל ויו"ר ברקשייר הת'אוויי. רויטרס
וורן באפט(צילום: רויטרס)

בשבוע שבו צלל מספר רב של מניות טכנולוגיה ופיננסים, אמר וורן באפט כי הגדיל את פוזיציות המניות שלו בשני מגזרים אלה.

ברקשייר-התאוויי הודיעה כי ברבעון השלישי רכשה יותר מ-35 מיליון מניות של הבנק הגדול ג'יי. פי. מורגן צ'ייס, ו-41 מיליון מניות של ענקית התוכנה אורקל. נכון ל-30 בספטמבר היה שווי האחזקה בג'יי. פי. מורגן 4 מיליארד דולר, ושווי האחזקה באורקל על 2.1 מיליארד דולר.

ברקשייר גם הודיעה כי רכשה אחזקות קטנות יותר בבנק נוסף, PNC Financial, וכן בחברת הביטוח טרוולרס.


מידע זה נחשף בטופס 13-F שמגישה ברקשייר התאוויי מדי רבעון לרשות ני"ע של ארה"ב (SEC).

באפט בונה בהדרגה פוזיציות בחברות שירותים פיננסיים גדולות. חמש מעשר אחזקותיה הגדולות ביותר של ברקשייר במונחי שווי שוק הן בבנקים, כולל בנק אוף אמריקה, וולס פארגו, יו. אס. בנקורפ וגולדמן זאקס, לדברי CNBC. ברבעון השלישי אף הגדילה ברקשייר את אחזקותיה בבנק אוף אמריקה וגולדמן.

אורקל מצטרפת לאפל בשורת השקעותיה של ברקשייר במגזר הטכנולוגיה. ברבעון השני הגדיל באפט את אחזקת ברקשייר באפל - הגדולה באחזקות ברקשייר כעת. מאז ירדה מניית אפל בשל החשש שמכירות האייפונים ברבעון הנוכחי יהיו נמוכות מציפיות וול סטריט.

לברקשייר יש כמה קשרים לא רשמיים עם ג'יי. פי. מורגן. טוד קומבס, אחד ממנהלי ההשקעות של באפט, יושב במועצת המנהלים של ג'יי. פי. מורגן. ביולי כתבו באפט ומנכ"ל ג'יי. פי. מורגן ג'יימי דימון, טור דעה משותף שבו קראו לחברות לחדול מפרסום תחזיות רווח רבעוניות. בינואר הקימו השניים יחד עם מנכ"ל אמזון ג'ף בזוס מיזם שלא למטרת רווח במטרה להקטין את עלויות שירותי הבריאות לעובדי החברות שלהם בארה"ב.


לאחר תום המסחר הרגיל בבורסה, נסחרה מניית ג'יי. פי. מורגן בעלייה של 1.7%. מניית אורקל קפצה בקרוב ל-3.7%, מניית PNC עלתה ב-2% ומניית טרוולרס טיפסה ב-1.6%.

  • וורן באפט

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully