הביטקוין בשפל של 4,400 דולר - נפילה של 78% מהשיא

הביטקוין צנח ביממה האחרונה ב-16% לשפל של 13 חודשים. שוויו הכללי של שוק המטבעות הדיגיטליים נפל לכ-145 מיליארד דולר. המטבע של את'ריום איבד בשבוע האחרון יותר מ-36% מערכו. הנפילות מסתמנות כתגובה למהלך של רשות ניירות ערך האמריקאית

  • ביטקוין
רועי קצירי
ביטקוין (צילום: ShutterStock)

שוק המטבעות הדיגיטליים ממשיך לצנוח ולרשום רמות שפל של יותר משנה: מחיר הביטקוין (BTC), המטבע המוביל בשוק, ירד ביממה האחרונה בכ-16%, והיום (יום ג') בסביבות השעה 11:00 בבוקר כבר נסחר ברמה של כ-4,390 דולר - מחירו הנמוך ביותר מאז תחילת אוקטובר 2017.

שוויו של כלל שוק הקריפטו, המונה כיום 2,080 מטבעות לפי נתוני אתר CoinMarketCap, ניצב כעת ברמה של כ-146 מיליארד דולר - שפל של 13 חודשים - כשהביטקוין מחזיק בכ-53.6% משווי השוק הכולל. הביטקוין, שאיבד כ-29% משוויו בשבוע האחרון, נחתך בכ-78% משער השיא של כ-20 אלף דולר שרשם בדצמבר 2017.

המטבע XRP של ריפל חיזק מעט את מעמדו במקום השני בשווי השוק אחרי הביטקוין, לאחר שירד ביממה האחרונה בכ-5% - ירידה מתונה יחסית לשאר המטבעות המובילים בשוק. במקום השלישי בשוק הקריפטו, המטבע את'ר (ETH ) של פלטפורמת הבלוקצ'יין את'ריום איבד ביממה האחרונה כ-16% משוויו. שווי השוק של את'ר כעת כ-13.5 מיליארד דולר, לעומת שווי שוק של כ-18 מיליארד דולר ל-XRP ושווי שוק של כ-78 מיליארד דולר לביטקוין. האת'ר איבד בשבוע האחרון יותר מ-36% מערכו.

ביטקוין קאש (BCH), המטבע הרביעי בשוק, שבסוף השבוע האחרון פוצל לשני מטבעות מתחרים, איבד ביממה האחרונה יותר מ-11% - והשלים צניחה של כ-34% בשבוע האחרון. הנפילה של ביטקוין קאש מוסברת בפיצול הבלוקצ'יין שלו (הליך המכונה "מזלג קשיח") שהושלם אתמול, ובעקבותיו יש כעת 2 סוגי מטבעות שמתחרים זה בזה: ביטקוין קאש SV וביטקוין קאש ABC. יש לציין כי ביטקוין קאש עצמו הוא מטבע שנוצר בעקבות "מזלג קשיח" בבלוקצ'יין של ביטקוין, שיצא לפועל באוגוסט 2017.

במקביל לנפילת השוק, נרשמה בסוף השבוע התפתחות משמעותית ברגולציה על המטבעות הדיגיטליים. ביום שישי האחרון חייבה רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) שתי חברות סטארט-אפ לרשום את הנפקות המטבעות הדיגיטליים שלהן (הליך המוכר בשם ICO) כהנפקות של ניירות ערך. זוהי הפעם הראשונה שבה ה-SEC נקטה פעולה כזו נגד חברות בלי להגיש נגדן תביעה על הונאה.

בצווים שפרסמה ה-SEC ביום שישי בבוקר, הודיעה הרשות כי הגיעה להסדרים עם חברת CarrierEQ, המוכרת גם בשם Airfox, ועם חברת Paragon Coin, שבמסגרתם שתי חברות הסטארט-אפ ירשמו את אסימוני הקריפטו (טוקנים) שלהן כניירות ערך, ישלמו החזר כספי למשקיעים בהנפקות שלהן, ישלמו קנסות של 250 אלף דולר ויגישו דוחות תקופתיים לרשות לפחות למשך השנה הקרובה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully