ירסן את שלמה אליהו? ניר גלעד בדרך לתפקיד יו"ר מגדל ביטוח

היו"ר הקודם עודד שריג התפטר בטענה שהממשל התאגידי בחברה לקוי הממונה על שוק ההון פסל את רוב המועמדים של הבעלים שלמה אליהו, וניר גילעד מסתמן כמי שיהנה מההפקר. האם מנכ"ל כיל המיתולוגי יצליח לרסן את בעל השליטה הדומיננטי בחברת הביטוח?

רון שטיין
05/02/2019
ניר גלעד נשיא ומנכל החברה לישראל. ניר לנדאו, מערכת וואלה!
ניר גלעד(צילום: ניר לנדאו, מערכת וואלה!)

מסתמן: ניר גלעד ישוב לקבוצת מגדל, בה היה משנה למנכ"ל עוד בימים של איזי כהן ואהרון פוגל, והפעם כיו"ר מגדל ביטוח . גלעד, לשעבר החשכ"ל באוצר, כיהן שנים ארוכות כמנכ"ל החברה לישראל וכיו"ר כיל. הוא צפוי להחליף את יו"ר מגדל ביטוח המתפטר, פרופ' עודד שריג, כמינויו של בעל השליטה שלמה אליהו.

בדצמבר האחרון התפטר שריג, לשעבר המפקח על הביטוח, מתפקידו כיו"ר מגדל חברה לביטוח, וזאת בגלל "בעיות בממשל התאגידי בקבוצה", כפי שהסביר לחברי הדירקטוריון במכתב ההתפטרות החריף, שבו נכתב בין היתר שזה קרה "היות שאינני יכול להמשיך לשאת באחריות לכספים שהפקידו בידי מגדל כ-2.5 מיליון מבוטחים וחוסכים, כשאני מנוע מלפעול למענם ולטובת החברה כנדרש, אני מגיש בזאת את התפטרותי", תוך שפירט: "בשל מבנה הבעלות של החברה ובשל הממשל התאגידי שנגזר ממנו, השינויים שקיוויתי שיחולו בחברה ובהתנהלות לא קרו".

ההתפטרות של שריג הגיעה לאחר שאליהו פעל להקמת ועדת פיקוח של חברי דירקטוריון מגדל אחזקות ביטוח הציבורית - אליהו עצמו, והדח"צים רונית בודו ואברהם ביגר (גילוי מלא: ביגר משמש כיועץ לדירקטוריון "גלובס") - על הנהלת מגדל ביטוח, ובכך לעקוף את שריג ואת המנכ"ל של הקבוצה ושל חברת הביטוח דורון ספיר. התוכנית של אליהו נבלמה לבסוף אצל הממונה ברקת.

אליהו רכש את השליטה במגדל ביטוח בשלהי 2012 מידי קבוצת ג'נרלי האיטלקית לפי שווי חברה של 5.1 מיליארד שקל, כשכיום היא נסחרת לפי שווי של כ-3.6 מיליארד שקל. אליהו מחזיק ב-68.5% ממניות מגדל.

בדירקטוריון מגדל ביטוח חברים פרט ליו"ר שריג ולבעל השליטה אליהו, גם עזריאל מוסקוביץ, ד"ר גבי פיקר (שמקורב לאליה ושנים רבות, ושהינו בנו של הממונה על שוק ההון והביטוח לשעבר, יעקב פיקר, שהוא זה שנתן לאליהו את האישור המקורי להקים את אליהו ביטוח), והדח"צים מירב בן כנען הלר, אברהם ביגר (שכאמור משמש גם כיועץ מיוחד לדירקטוריון "גלובס"), ורונית בודו. בימים האחרונים הצטרף לדירקטוריונים המרכזיים במגדל גם אריה מינטקביץ. כל חברי דירקטוריון מגדל ביטוח, להוציא שריג, מכהנים גם בדירקטוריון מגדל אחזקות.

  • ניר גלעד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully