פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מנכ"ל טבע קאר שולץ: "איחדנו חטיבות בטבע כדי שלא לפשוט רגל"

   מנכ"ל טבע על התחזית הנמוכה שסיפקה החברה: "כשאתה עולה על הציפיות של השוק אנשים עלולים לחשוב שאתה לא נמצא במצב קשה, מה שעלול לשדר כי נפתרו הבעיות וזה לא המצב". שולץ עונה על השאלה האם בכוונת החברה להישאר בישראל

   קאר שולץ (יח"צ)
   קאר שולץ (צילום: יח"צ)

   "איחדנו את החטיבות של טבע לארגון אחיד ופונקציונלי, על מנת שלא לפשוט רגל ולשרת את החוב, שהיה לפני שנה 35 מיליארד דולר - סכום שנחשב רב מאד. מדובר הרבה מאד כסף", כך אמר הבוקר נשיא ומנכ"ל טבע , קאר שולץ, במסיבת עיתונאים בתל אביב.

   "אם אתה לא יכול לשלם את המשכנתא למשל אתה עלול לאבד את ביתך. כשההכנסות יורדות יש רק אופציה אחת להפחית עלויות ולכן ערכנו את השינוי המבני", תיאר שולץ את מצבה של טבע על רקע השינוי הארגוני האגרביסי שביצעה החברה.

   לגבי התחזית הנמוכה לשנת 2019 כולה שסיפקה החברה, אמר שולץ: "כשאתה עולה על הציפיות של השוק אנשים עלולים לחשוב שאתה לא נמצא במצב קשה, מה שעלול לשדר כי נפתרו הבעיות, אך לצערנו ההכנסות עדיין במגמת ירידה, ב-2019 אנו מקווים להתייצב. הקופקסון צפוי לרדת אך אסטרדו צפויה להציג עלייה במכירות. השנה אנו מפסידים. אנו לא צפויים לראות שיפור עד 2020-2021, זה המצב", אמר שולץ לגבי התחזית הנמוכה שסיפקה החברה במעמד הדוחות.

   "יש לנו תוכניות לשינוי המטה בישראל", אמר שולץ ורמז כי אין בכוונתה החברה לצאת מישראל.

   שולץ ציין כי מחירי התרופות בשוק הגנרי בארה"ב נפלו ב-50%, ודיבר על הקושי התחרותי שמאלץ את החברה להוריד מחירים.

   לגבי שינוי במצבת העובדים אמר שולץ "הרבה אנשים עזבו ומדובר באנשים טובים כך שלא היתה להם בעיה למצוא עבודה אחרת. לקח זמן לסגור חלק מהפעילות בישראל, וסגרנו 7 מפעלים ב-2018 ונותרנו עם 73 בעולם ונסגרו עוד 11 מפעלים בשנת 2019".

   "לא פגשתי את וורן באפט באופן אישי ולא דיברנו", אמר שולץ לגבי השאלה האם בכוונת המשקיע האגדי להשתלט על החברה בהמשך להחזקות שחשף לפני יותר משנה. "יש לנו דיאלוג עם בעלי המניות דיברנו עם כולם, בהם ברייקשייר, ויש לנו דיאלוג טוב איתם".

   בשבוע שעבר פרסמה החברה דוחות כספיים, סיפקה תחזית נמוכה מציפיות השוק, ומנייתה הגיבה בירידות של כ-8% באותו הערב בוול סטריט. עוד במעמד הדוחות, שולץ אמר כי שנת 2019 תהיה שנת השפל לחברת טבע, שאיבדה משוויה כ-70% מאז השיא שנרשם ב-2015, בצל רכישת החטיבה הגנרית של אקטביס, פעילות שהציגה חולשה ברבעון האחרון.