בזק מפרסמת אזהרת רווח: צופה ירידה של 15% ברווח הנקי בשנת 2018

מנגד, תזרים המזומנים החופשי יהיה גבוה ב-12% מתזרים המזומנים שפורסם, בשל שינוי חיובי בהון החוזר בזק מסבירה: "בעיקר כתוצאה מאירועים בעלי אופי חד-פעמי ולא כתוצאה מירידה בפעילות השוטפת"

  • בזק
שירי חביב-ולדהורן
דודו מזרחי (צילום: גלובס, צילום: איל יצהר)

קבוצת התקשורת בזק פרסמה הבוקר (א') אזהרת רווח לקראת פרסום דוחות 2018. החברה צופה כי הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות יהיה נמוך ב-15% מהרווח כפי שפורסם בתחזית הקודמת.

בבזק מסבירים כי המהלך נובע "בעיקר כתוצאה מאירועים בעלי אופי חד-פעמי ולא כתוצאה מירידה בפעילות השוטפת". מנגד, תזרים המזומנים החופשי יהיה גבוה ב-12% מתזרים המזומנים שפורסם, בשל שינוי חיובי בהון החוזר. החברה מציינת שלא צפוי שינוי מהותי ב-EBITDA (רווח בנטרול ריבית, מס, פחת והפחתות).

כל העדכונים הללו עדיין לא משקללים בתוכם את השפעת פרישת העובדים, וירידת הערך בחברות-הבנות. התחזית המקורית הייתה לרווח נקי של 1 מיליארד שקל, ובזק כבר עדכנה שיתכווץ ב-464 מיליון שקל בשל תוכנית ההתייעלות הכוללת פרישה מוקדמת של עובדים. המשמעות היא שירידה של 15% מהתחזית המקורית, לצד ירידה של 464 מיליון דולר בשל פרישת העובדים, תקטין את הרווח הנקי החזוי לכ-386 מיליון שקל, אך ייתכן כי ירידת הערך בחברות-הבנות - ובפרט ב-yes - יובילו להתכווצות נרחבת יותר של הרווח הנקי. תזרים המזומנים החופשי היה אמור להגיע ל-1.5 מיליארד שקל וכעת יגיע לכ-1.68 מיליארד שקל, ואילו ה-EBITDA צפוי להסתכם ב-3.9 מיליארד שקל

עוד באותו נושא

הנהלת קבוצת בזק מתכננת פיטורים המוניים של 800 עובדים

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully