צרכנות

ביהמ"ש אישר למחסני השוק את רכישת קואופ

בית המשפט החליט כי מחסני השוק שבעלות המשפחות כהן ונעמן תרכוש את רשת הקואופ מידי הנאמנים בסכום של 128.5 מיליון שקל רמי לוי בתגובה ראשונה: "הצרכנים ימשיכו לקנות יקר"

שני מוזס
26/02/2019
קואופ שופ. צילום: אביבה גנצר, גלובס
קואופ(צילום: גלובס, צילום: אביבה גנצר)

מחסני השוק היא הבעלים החדשים של רשת הקואופ: על רקע הפערים מול ועד העובדים רמי לוי משך את הצעתו ואנשיו עזבו את הדיון בבית המשפט, כשרשת מחסני השוק שבבעלות משפחת כהן ונעמן הפכה לרוכשת הזוכה - כך קבע היום (ג') שופט בית המשפט המחוזי בירושלים אלכסנדר רון. מחסני השוק תשלם עבור הרשת שנכנסה להקפאת הליכים לפני מספר חודשים סכום של כ-128.5 מיליון שקל, כשהתמורה הכוללת תסתכם בכ-148 מיליון שקל. השופט רון אמר בתום הדיון הממושך: "אני רוצה לאחל הצלחה למחסני השוק, תצא החלטה מסודרת".

במהלך הדיון מחסני השוק הוסיפה סכום של 8 מיליון שקל להצעה האחרונה שהגישה. גם ועד העובדים שחתם על הסכם קיבוצי מול הרוכשת, וגם הכונס הרשמי (כנ"ר) המליצו לבית המשפט לאשר את העסקה עם מחסני השוק.

רמי לוי בשיחה עם "גלובס" על העסקה שלא קרתה: "ניסיתי לקחת עסק כושל ולהביא אותו למצב שהצרכנים והעובדים יהיו מרוצים והייתי נכון להשקיע בו סכום של 200-250 מיליון שקל, אבל הנאמנים לא הלכו איתי יד ביד. ההרגשה שלי לא הייתה טובה ולכן משכנו את ההצעה. אנחנו היינו מחוללים תחרות ומורידים מחירים, מי שהפסיד מהמצב הזה הם הצרכנים שימשיכו לקנות יקר".

לפי הדוח שהגישו הנאמנים עו"ד שלמה נס ורו"ח חן ברדיצ'ב טרום הדיון, הפער בין הצעתו של רמי לוי לבין ההצעה של רשת מחסני השוק עמד על כ-28 מיליון שקל. בין המציעות הנוספות שביקשו לרכוש את הקואופ לאחר שנקלעה להקפאת הליכים נמנות זול ובגדול, ויקטורי, ופרשמרקט.

במהלך הדיון השופט אלכסנדר רון אפשר לנציגי רמי לוי התדיינות נוספת עם העובדים בניסיון להגיע להבנות בנוגע לחתימה על הסכם קיבוצי, אולם גם הניסיון הזה לא צלח. מוקדם יותר היום, ביקש רמי לוי לדחות את הדיון בהכרעה מי תרכוש את רשת הקמעונאות שנקלעה להקפאת הליכים, מתוך כוונה לאפשר לו הארכת זמן לטובת ניהול משא ומתן מול ועד העובדים. עם זאת, נראה כי הפערים בין אנשיו של לוי לבין נציגי ועד העובדים נותרו עמוקים.

בהודעת דואר אלקטרוני שנשלחה אמש על ידי באת כוחם של הועד, עו"ד גלילה הורנשטיין, ליועמ"ש של רשת רמי לוי שיווק השקמה, רן אפרתי, היא מתארת כי לוי עצמו פוצץ את הפגישה, שהסתיימה במבוי סתום. " אמרתם לנו שתחזרו אלינו עם תשובה אבל לא אמרתם מתי. למען הסר ספק, וכפי שברור לכם, ככול ותבקשו לחתום על הסכם קיבוצי יהיה צורך לנהל עליו מו"מ", כתבה הורנשטיין.

  • קו אופ

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully